Україна поки що не може “дотягнутися” до Кримського мосту та взяти його під вогневий контроль чи знищити. Можливість завдання удару по ньому з’явиться після висування позицій ЗСУ на узбережжі Азовського моря.

Наразі міст відіграє велику роль у постачанні російських окупантів, проте забезпечує їх приватно, розповів військовий експерт Сергій Грабський.

За його словами, більш ефективним та дешевим засобом переміщення вантажів та особового складу є морський транспорт. Тему знищення Кримського мосту Грабський називає політичнішою, ніж військовою.

“Для знищення цього об’єкта потрібно проводити спеціальну операцію, яка передбачає не лише удари ракетами по самому об’єкту, перекриттям моста, але також завдання ударів по передмостових укріпленнях. Для цього потрібна авіація, можлива дія диверсійних груп і задіяння, в тому числі, морських засобів. Це величезна операція, потрібно розуміти обсяги самої конструкції цього мосту. Тому ми зараз визначення Кримського мосту використовуємо як тролінг, що ми можемо завдавати ударів”, – зазначив експерт.

За його словами, через посилений захист моста доцільніше використовувати дефіцитні боєприпаси на інших напрямках.

“Настане час – ми вдаримо і по Кримському мосту”, – запевнив він.

Також Грабський припустив, що міст може стати в майбутньому “гуманітарним коридором”, яким російські окупанти тікатимуть з півострова.

“Ми даємо противнику поки можливість піти, не наражаючи своє життя на небезпеку”, – пояснив він.