Україна може завдати удару по російських військах на території Білорусі, якщо вони будуть висуватися до державного кордону.

Про це заявив полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов в ефірі проекту Freeдом.

“Ми будемо наносити удари по військах, які будуть висуватися до нашого державного кордону. На підступах до кордону ми будемо наносити удари по військах. Так, вони будуть на білоруській території, але щодо білоруської території як такої – ні”, – підкреслив Жданов.

За словами експерта, повторення Лютневої ситуації не буде. Зокрема, окупаційні війська не зможуть вклинитися в Україну з цього напрямку, а бої будуть біля прикордонного стовпа.

Він додав, що армія Білорусі не приєднається до російської на полі бою. 

“Лукашенко готовий зробити все що завгодно. Він готовий повторити лютий поточного року, надати свою територію, повністю підтримувати і надати забезпечення російським військам на території Білорусі, але тільки щоб армія Білорусі не вступала у відкрите бойове зіткнення”, – пояснив Жданов.

Експерт також прокоментував те, що Лукашенко визнав участь Білорусі у війні проти України.

“Тепер нам навіть не треба буде в Міжнародному трибуналі доводити, що Білорусь брала участь нарівні з Росією в цій війні. Його поведінку можна пояснити: беріть що хочете, робіть що хочете, Я вам допоможу, але я воювати не буду”, – додав Жданов.

У свою чергу полковник Служби безпеки України, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив в інтерв‘ю Укрінформу, що новий наступ зі сторони республіки білорусь не можна виключати, оскільки російська федерація направлятиме туди мобілізовані військові частини. Деякі частини російських військ уже перебувають на території білорусі та реанімують законсервовані аеродроми, побудовані в радянські часи.

Він наголосив, що Україна вважає білорусь своїм ворогом, тому тримає оборону вздовж спільного кордону.

“У мене є інформація, що росія буде направляти свої військові частини до білорусі. Там уже стоять деякі частини. Вони реанімують законсервовані аеродроми, побудовані в часи радянського союзу. Також туди заходитимуть нові мобілізовані частини бійців. Це загроза. Не можна виключати, що вони звідти зроблять ще один ривок – на півночі”, – зазначив Костенко.

На його думку, білорусь вступить у війну проти України, якщо росія серйозно перемагатиме.

“Ми це все враховуємо. Знаємо, що білорусь – це ворог. Усвідомлюємо, що вони можуть вступити у війну. Проте робимо все, щоб у них нічого не склалося”, – наголосив Костенко.

Як повідомлялося, напередодні самопроголошений президент республіки білорусь олександр лукашенко підтвердив, що білорусь бере участь у російсько-українській війні Україні, але не відправляє туди своїх військових та нікого не вбиває.

рб надає матеріально-технічну підтримку російській федерації у війні, зокрема, на початку вторгнення частина російських військ увійшла в Україну через білоруський кордон.

Окрім того, з території білорусі російські військові здійснюють бойові вильоти для бомбардування українських міст, а також запускають ракети по території України.

Зважаючи на це, для лукашенка вступ армії білорусі у війну з Україною смерті подібний.

Виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко вважає, що для олександра лукашенка це буде кінцем.

«У принципі, він розуміє, що після цього втратить найважливіше, що є у його житті – владу. Тому він робитиме все від себе залежне, щоб намагатися петляти до останнього (від участі білоруської армії у війні рф з Україною – ред.)», – сказав експерт.

Денисенко вважає, що лукашенко надаватиме росіянам територію білорусі і дозволятиме їм робити все те, що вони робили перед 24 лютого і після цієї дати.

«Він буде надавати аеродроми, полігони, свою залізницю (росіянам – ред.) – для того, щоб у принципі, просто протриматися при владі», – переконаний представник МВС.