Двостороння зустріч президентів України та РФ неминуче поставить українську сторону в слабку позицію. Кремль диктуватиме свій порядок денний.

Щоб зустріч була продуктивною, до неї слід залучити когось із західних партнерів України, наприклад, президента США Джо Байдена. Таку думку в бліцінтерв’ю OBOZREVATEL висловив міністр закордонних справ України в 2014-2019 роках Павло Клімкін.

“Двостороння зустріч поставить нас у слабку позицію, оскільки Путін використає її для побудови лінії тиску на Україну. Тому я вважаю, що ця зустріч має бути разом із кимось із наших партнерів”, – заявив він.

На думку дипломата, під час переговорів тет-а-тет із Зеленським Путін буде нав’язувати свій порядок денний, зокрема, тему “русского міра”, російської мови в Україні, релігії та проблему води в окупованому Криму.

“Якщо це буде двостороння зустріч, то за визначенням ми будемо в слабкій позиції, обговорюючи будь-які питання. Навіть якщо відмовимося обговорювати ці питання й будемо намагатися просунути свій порядок денний”, – запевнив Клімкін.

Говорячи про те, хто зі світових лідерів міг би приєднатися до діалогу Путіна й Зеленського, він назвав такі імена: “Якщо це Байден – прекрасно. Може бути хтось інший із Великої Сімки. Наприклад, Меркель або Макрон. Або, наприклад, президент Європейської Ради Мішель”.

Нагадаємо, спочатку Зеленський запропонував Путіну зустрітися на Донбасі, але той відмовився і запропонував президенту України приїхати в Москву. Потім прозвучали можливі варіанти з Ватиканом, Єрусалимом і Віднем. Кремль також відмовляється обговорювати і Крим, і Донбас, а це саме ті питання, заради яких Зеленський хоче переговорів.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.