Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний залишається доброю людиною, незважаючи на те, що командує силами оборони в такій кровопролитній війні, яку проти України розв’язала Росія.  

 
Про це в інтерв’ю виданню “Гордон” розповів радник Офісу президента України Олексій Арестович. 
 
Арестович охарактеризував Головнокомандувача ЗСУ насамперед, як сильну людину, яку неможливо вибити з колії 
 
“Він дуже спокійний, дуже іронічний. А це ознака реально дуже сильної людини. Його неможливо збити з його лінії. Це вкрай важливо, тому що війна – це протиборство навіть не стільки інтелектів, скільки воль. Полководці перебувають у незримому, але дуже добре, повірте, відчутному [протистоянні]… У будь-якому штабі прямо відчувається, як тобі протистоїть такий самий штаб і військовий керівник із того боку. Це зіткнення. Знаєте, як у шахістів: шаховий поєдинок за напругою воль куди крутіший, ніж боксерський. І всі, хто у залі, це чудово відчувають. Там зіткнення воль шалене. Потрібна надволя, надвольові якості, щоб стати чемпіоном світу з шахів”, – сказав Арестович. 
 
Він наголосив, що Залужний тримає обрану ним лінію “практично бездоганно”. 
 
“От він обрав лінію, спосіб ведення війни – і його збити неможливо. Це вкрай важливо. Будь-яка інша людина [на цій посаді], трохи менш стійка, – і його коливання дуже дорого б обійшлися. Тому що він командує усіма силами оборони, а не лише ЗСУ. Кожна озброєна людина зараз у країні підпорядкована в генеральному плані Залужному. І це вкрай важлива якість, – сказав Арестович.  

І найголовніше: це вражаюче для людини, яка веде континентальну війну проти противника, який мріє перемогти, знищити нас і захопити Європу, проти нового [Адольфа] Гітлера, – він дуже добрий. А доброю може бути тільки дуже шляхетна людина, дуже моральна людина і дуже розумна людина”. 
 
Арестович сказав, що в таких професіях, пов’язаних зі знищенням людей, “зазвичай не про доброту”, згадавши при цьому російських воєначальників. 
 
“Погляньте на цих монстрів із боку Росії. [Заступник командувача угрупованням російських окупаційних військ в Україні Сергій] Суровікін той самий – там нічого людського вже немає… Це не зовсім собі люди. А Залужний залишається доброю й усміхненою людиною. Ухвалюючи щодня рішення, пов’язані зі смертю і своїх, і чужих. Це феноменальна річ. Зазвичай, професійна деформація таких людей призводить до суворості, причому дуже великої суворості. Але ні, він залишається доброю і сильною людиною”, – сказав радник ОП. 
 
Він нагадав, що нещодавно в одному з інтерв’ю порівняв Залужного з китом. 
 
“Ось він великий, як кит. Добрий, як кит. Усміхнений, як кит. Але якщо розлютити, – як би кит – це кит, – знесе все. Це Залужний”, – зазначив Арестович. 
 
При цьому поєднання таких характеристик Головнокомандувача Збройних сил дає неабиякий результат у цій повномасштабній війні. Зокрема під впливом авторитету Залужного останнім часом Захід активізував постачання зброї та техніки до України.  
 
Як розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, серед важкої зброї може бути рота танків, яку передасть Польща, допоможе в одному з точкових проривів, наприклад, у виході в сторону Кремінної чи Сватового. 

Полковник зауважив, що Україні передають БМП, оснащені кулеметами, далекомірами, ракетами тощо. Світан зазначив, що оптимальною парою для БМП Bradley є танки Abrams, однак вони будуть гарно працювати і з танком Leopard. 

Військовий зауважив, що 300 танків, кількість про яку говорив Головнокомандувач, є у Європі, навіть не враховуючи США. І він припускає, що ту кількість, про яку говорив Залужний, Україна все ж отримає. Це запустить і європейський оборонпром, який зможе до того ж заробити.