У день народження 70-річного російського диктатора Володимира Путіна у нього сталося дві неприємні “бавовни”. Перша – на авіабазі стратегічної авіації ВКС РФ Шайківка, друга – на Кримському мості. Ці дві події були “пробивкою” Кремля з боку України.

Таку думку у своєму блозі на YouTube висловила російська журналістка, історик Юлій Латиніна.

Вона звернула увагу на те, що Сполучені Штати досі відмовляли Україні в постачаннях далекобійних ракет ATACMS і винищувачах F16. Причиною був страх, що у відповідь на застосування їх українцями диктатор РФ Володимир Путін влаштує світові “судний день”. Але тепер ці страхи зникли. Україна ударами по Шайківці та Кримському мосту показала, що погрози Кремля – блеф.

“У Шайківці в день народження Путіна щось вибухнуло… Путін проковтнув. Потім його “привітали” Кримським мостом, причому так якісно, ​​що наполовину вирубалася пропускна спроможність, і це має катастрофічні наслідки для російського угруповання на правому березі Дніпра. Внаслідок масових ударів , наскільки мені відомо, прийнято рішення про постачання і ATACMS, і F16 Україна все поставила на кін.Усім показала, що нічого не боїться І, судячи з усього, все отримала.Знов генерал Залужний показав, що він обіграє Путіна за всіма статтями , зокрема й стратегічно”, – констатувала Латиніна.

Політичний експерт Михайло Чаплига наголошує, що РФ давно і методично намагається виставити Україну як “терориста”, чудово розуміючи, що боротьба за свободу своєї держави на окупованих територіях завжди називалася “партизанським рухом”.

Вся російська політ та військова еліта виросла у парках “партизанської слави”, пояснює він. Саме партизанської, а не терористичної – і слави.

“Останнім часом усі міжнародні та лобістські зусилля Росії спрямовані на те, щоб не допустити визнання РФ країною-спонсором тероризму (з усіма наслідками) і внесення її до списку ФАТФ. І, на їхню думку, найкращою стратегією є очорнення України. А хто найголосніше кричить “тримай злодія”? РФ проспонсувала низку публікацій у західній пресі, намагаючись натякнути на причетність України до кейсу Дугіної, кейсу Північних потоків, а тепер і до кейсу Кримського мосту. За версією РФ, Україна майже наддержава, яка контролює весь світ. Слава Богу, поки не звинуватили у змінах клімату та магнітного поля землі”, – зазначає експерт.

Він упевнений, що врив на Кримському мості – очевидний прояв міжвідомчої війни в РФ.

“Ніхто не хоче брати на себе відповідальність за ганебний програш війни в Україні. Спочатку вони організували у своїх ЗМІ кампанію проти керівництва Міноборони РФ, а потім МО (вибухом на мосту) перекинуло відповідальність на ФСБ, – пояснює Михайло Чаплига. – Але швидше за все цей вибух – повторення спалення Рейхстагу, коли потрібно було виправдати жорстокі дії нацистів. РФ відчайдушно потребує “казус беллі”. На полі бою вона вже програла і тепер єдиний варіант – завдання масованих ударів по цивільній інфраструктурі, що породить гуманітарну катастрофу. Ось вони і створюють привід-виправдання”.

Агресор прогнозовано використав ракетний терор Екс-спікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт Влад Волошин нагадує, що Кримський (Керченський) міст є найважливішою логістичною артерією для РФ. Зокрема, для військ, зосереджених у Криму, на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей.

“Знищення цього об’єкту – у пріоритеті нашої країни. Про що неодноразово заявляло вище військово-політичне керівництво. Якщо за підривом мосту стоять українські спецслужби, то вони довго та ретельно розробляли цю операцію. Але офіційно Україна не взяла на себе відповідальність за те, що сталося. Хоча росіяни повинні розуміти, що ми дістанемо їх скрізь, що боротимемося за свою територію скрізь”, – зазначає експерт.

У відповідь, продовжує Влад Волошин, агресор прогнозовано використав ракетний терор. Він розпочався з неділі, масовано продовжився у понеділок.

“Ми вистоїмо. Витримаємо. А Росія вже налякана. Вона поспішає вивести свої кораблі з Криму на інші бази, виводить деякі військові частини, намагається щось зробити на Херсонському та Запорізькому напрямках. Але основні зусилля зосередили саме на терористичних ударах по об’єктах критичної інфраструктури (передусім – енергетичних), просто по центрах наших великих міст. Тоді як ЗСУ продовжують наступати та знищувати ворожу армію. І нас уже не зупинити”, – упевнений експерт.