Верховна Рада найближчим часом планує ухвалити три законопроєкти, необхідні для розблокування співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Йдеться, зокрема, про повернення кримінальної відповідальності за неправду в деклараціях. Інші дві умови для отримання наступного траншу МВФ – внесення змін до закону про Національне антикорупційне бюро та вдосконалення закону про Національний банк для зміцнення його незалежності.

Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія на телеканалі “Україна 24” повідомив, що всі три вимоги Верховна Рада має виконати менш ніж за місяць – до 1 червня.

Він додав, що парламент, уряд та Офіс президента дедлайну дотримаються.

“Залишилось фактично 2,5 законопроєкти. Перший – це законопроєкт про НАБУ. Це новий законопроєкт, який ми подали з паном Корнієнком, пані Радіною, про незалежність НАБУ, для того, щоб зробити його відповідно до рішення Конституційного суду. Далі закон про Вищу раду правосуддя – це судова реформа, яка розблоковує багато питань. Вона в першому читанні має бути проголосована через тиждень, а потім за скороченою процедурою, сподіваюсь не буде форс-мажорів. Я сказав 1 червня для того, щоб розуміти, що в нас є така налаштованість”, – розповів Арахамія.