6 червня російські загарбники підірвали дамбу Каховської ГЕС, внаслідок чого відбувається неконтрольований скид води з водосховища. Низка населених пунктів під загрозою затоплення.

За словами керівниці об’єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України, Наталії Гуменюк, підрив греблі Каховської ГЕС російськими окупантами є ще одним прикладом техногенного шантажу, яким вони намагаються тиснути на Україну.

«Росіяни підірвали частину конструкції і використовують чергову карту техногенного шантажу для того, щоб тиснути на сили оборони та Україну. Немаючи сил чекати, звідки піде контрнаступ, вони намагаються спровокувати певну ситуацію», — сказала вона в ефірі телемарафону.

За її словами, зрозумівши, що скоїли, росіяни, зараз самі евакуюються.

«Тому що в першу чергу постраждає лівий берег, оскільки він географічно нижчий і відповідно перша частина води, основне затоплення — припаде саме туди», — сказала вона.

Внаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС, зазначили в Енергоатомі.

Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції.

На даний час ситуація на ЗАЕС під контролем, український персонал моніторить усі показники.

В разі зміни ситуації Енергоатом оперативно повідомить про стан справ.