Байден вважав, що Зеленського знищуть і пропонував евакуацію.

За даними журналістів, у приватних бесідах із колегами президент США похмуро висловлювався про свої телефонні розмови із Зеленським. За час року війни між керівниками держав також виникали непорозуміння, стверджують у ЗМІ.

Президент США Джо Байден не був єдиним, хто вважав, що президент України Володимир Зеленський може не вижити під час наступу російських військ, оскільки вважався однією з головних цілей Кремля. Про це повідомляє The New York Times.

Байден пропонував Зеленському можливість евакуації та керувати урядом у вигнанні, у приватних бесідах із колегами він висловлювався щодо своїх телефонних розмов із Зеленським і навіть похмуро зазначав, що, можливо, говорить із мерцем.

І американський президент був щасливий помилитись, із подивом, як і решта світу, побачивши, що колишній комік Зеленський виявився більш жорстким, ніж будь-хто міг собі уявити.

До війни президенти не були добре знайомі один з одним, проте за рік, під час візиту Джо Байдена до Києва, який заздалегідь не анонсувався, глави держав уже вітали один одного як старі друзі.

“Як діти?”, — запитав Зеленського Байден.

” Дивовижно тебе бачити”, — додав він також, можливо, все ще не вірячи, що українському президенту вдалося вижити, незважаючи на всі спроби Кремля його знищити.

Зі свого боку, Зеленський запитував Байдена про першу леді Джилл Байден, а той відповідав, що в неї все добре, що вона все ще викладає.

Упродовж року, коли формувалося партнерство України та США, між очільниками держав виникали непорозуміння.

Офіційні особи, які погодилися говорити на умовах анонімності, розповіли, що коли Байден скаржився на те, що після затвердження пакета військової допомоги Україні на 113 млрд доларів Зеленському все було замало, він вимагав більше, більше і швидше. Знадобилися місяці, перш ніж сторони почали краще розуміти одна одну.

Зрештою, це взаємини з необхідності, але не рівних, відносини взаємних інтересів, але розрізнених пріоритетів. Якщо Зеленський — це сучасний Вінстон Черчілль, як часто кажуть шанувальники, то Байдену, вочевидь, випала роль Франкліна Рузвельта перед Перл-Харбором — зібрати «арсенал демократії» та озброїти європейських союзників так, щоб Сполучені Штати безпосередньо не вступили у війну.

Хоча Байден поділяє мету Зеленського щодо вигнання російських загарбників, він переймається тим, щоб не спровокувати президента Путіна на ескалацію війни за межі кордонів України, або на ядерний конфлікт. Небажання Байдена надати найсучаснішу зброю дратує Зеленського, втім український очільник навчився повільно долати опір, щоб зрештою отримати багато з того, чого прагне.

«Обидва дійсно є рішучими та сильними лідерами. Коли їхні інтереси збігаються — це найкращі стосунки. Якщо є непорозуміння або різні точки зору — спливають емоції. Я класифікую це як складні стосунки, але не в поганому сенсі. Хоча це і нелегко», — говорить Ігор Новіков, колишній радник Зеленського з питань США.

Напруга притаманна також їхнім посадам і обов’язкам.

«Тут просто йдеться про базову структурну річ, яка не має нічого спільного з особистостями Байдена чи Зеленського», — додає Майкл Макфол, посол США в Росії часів президента Барака Обами, який регулярно спілкується з українськими лідерами.

«Зеленський намагається врятувати свою країну. Немає нічого гіршого, ніж отримувати звіти в кінці дня про те, скільки людей загинуло. Тож не варто дивуватись, що він постійно хоче більшого. Він вірить, і я думаю, що він правий, що ця війна закінчиться з цією допомогою», – сказав Макфол.

Що стосується американського президента, то на думку Макфола, Байден справедливо вважає, що він мобілізував світ і Америку. Пентагон зробив більше, ніж будь-коли раніше.