Екс-головний військовий прокурор Анатолій Матіос затіяв дуже смішну фейкову кампанію, пишуть журналісти видання Клименко-тайм.

Подаємо позицію в оригіналі:

Суть – його нібито можуть призначити на пост Генпрокурора замість Венедіктової. Насправді це брехня. І так зрозуміло, але ми про всяк випадок вирішили уточнити у різних джерел. Всі вони однієї думки – Матіоса не підпустять до влади і близько. Колеги теж підтверджують.

Та й як може бути по-іншому, якщо менше року назад Зеленський на своєму прес-марафоні прямо говорив, що якщо дізнається, що Матіос хоча б консультує главу СБУ Баканова – то Баканов тут же буде звільнений.

Звідки тоді ці чутки? Це фейк від самого Матіоса. Першоджерелом вкидання 1 вересня він вибрав якийсь анонімний канал “Картковий Офіс” на 1 тис. підписників В цей же день інформацію, підозрюємо за гроші, репостнули вже більш пізнавані канали. Чим, з огляду на їхню позицію по Матіосу в минулому, нас відверто розчарували “всеїдністю”.

Далі – наші джерела в медіаринку повідомляють, що від учора гуляє “джинса”, новина “Матіос може стати новим генпрокурором або заступником Венедиктової, – джерело”. АЛЕ розміщувати її, судячи з виходів, особливо не хочуть. З значущих майданчиків – тільки “Комсомольская правда в Україні”.

Але сьогодні з’явилося продовження історії і фейк підтримав нардеп “ЄС” Гончаренко. На прохання чи щоб похитати генпрокуратуру – гадати не беремося. АЛЕ вже з його поста вкидання розміщують ряд ЗМІ на кшталт “Дело” та “Деловая столица”. Чекаємо, хто ще зашкварится на цьому.

Треба сказати, що Матіос не вперше запускає фейки:

– Ще при Порошенко він пачками замовляв “джинсу” про те, що його призначать главою ДБР.

– Потім, після краху Порошенко і відставки з ГВП Матіос розміщував “джинсу” про те, що дуже потрібно створити “Держбюро військової юстиції”. Зрозуміло з ким на чолі.

– Після Матіос розміщував фейк, що він нібито консультує главу СБУ Баканова і йому світить призначення в підрозділ “К” або Службу зовнішньої розвідки. І ось тут у відповідь йому прилетіло від самого президента: Зеленський висловився по Матіосу гранично чітко. Словом, запуск фейку спрацював в мінус, м’яко кажучи.

У підсумку всюди проліт. Тому що реально всі чутки про призначення були фейком.

За фактом єдине, що нас дивує – чому Матіос досі не сидить. Президент говорив “дайте інформацію”? Інформації БІЛЬШ НІЖ ДОСТАТНЬО. Всі опубліковані факти (наводимо лише найяскравіші) можуть і повинні бути підставою для порушення кримінальних справ:

– Матіос організував велику рейдерську схему по віджиму чужого бізнесу. Організував він її разом з донецьким рейдером Владиславом Дрегером. Дрегер записав відеозізнання про це на випадок страховки для себе. Боявся, що Матіос може його вбити. Пізніше з’явилися й інші деталі про їх злочинні змови. У 2019 року це відео з’явилося в мережі.

– Матіос причетний до фальсифікації причин вибухів на військовому складі в Балаклії. Невідповідність заяв і фактів в квітні 2020 виявила слідча комісія Ради.

– Матіос разом з дружиною, Іриною Барах, відмивав і легалізував через її бізнес і схеми з ОВДП (придбані через ICU Гонтаревої і Пасенюка) корупційні мільйони. Також ця пара використовувала схеми ухилення від оподаткування, завищення ПДВ та інших махінацій. Розслідування з доказами цього і цифрами публікували VESTI.

– Матіос причетний до горезвісної “справи податківців”. Де були і фальсифікації доказів, і вимагання круглих сум з сім’ї екс-податківця Денисюка. Про це також багато написано.

– Матіос крав разом з дружиною землю в Херсонській області під свій бізнес в енергетиці.

За фактом Матіос залишається просто непосадженим корупціонером. Який прикрився від кримінальних справ скоринкою адвоката. Ходить під Льовочкіним, сидить завдяки цьому на каналах з пулу “ворожого”і коментує в ефірах і замовних новинах все – від вибухів в Бейруті до погоди за вікном.

У країні з працюючою системою правосуддя, новим прокурором він вже давно б сидів, а не запускав фейки.

В свою чергу, телеграм канал Політика страни пише:

Найближчим часом Зеленський планує провести серйозну перестановку у владі.

За даними джерел «Страни» в Офісі президента, глава СБУ Іван Баканов займе пост генпрокурора.

На думку Банкової він буде на цьому місці ефективніше Венедиктової.

Саму Венедіктову хочуть зробити міністром юстиції замість Малюська, який прийшов в Кабмін ще разом з попереднім прем’єром Гончаруком.