Новим міністром оборони України може стати генерал-майор у відставці Андрій Таран, довкола якого раніше розгорівся скандал.

Як стало відомо OBOZREVATEL із власних джерел, президент України Володимир Зеленський має намір внести його кандидатуру на затвердження Верховної Ради, замінивши чинного міністра Андрія Загороднюка.

Таран відомий тим, що у 2015-му році його звільнили з посади Глави української сторони Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) режиму припинення вогню на Донбасі у зв’язку з підозрою у державній зраді.

У липні 2015-го про це на своїй сторінці в Twitter повідомила пресслужба Ради нацбезпеки й оборони України. У повідомленні було сказано: “Генерал Таран звільнений із посади керівника української сторони СЦКК. Йому оголошено підозру за статтею 111 КК України (Державна зрада)”.

Далі, з незрозумілих причин, повідомлення видалили й оголосили, що нібито аккаунт РНБО був зламаний. Після цього розслідування зам’яли.

У підсумку генералу допомогли уникнути кримінальної відповідальності і дослужити заступником командувача Сухопутних Військ.

При цьому офіцери Головного управління розвідки Міністерства оборони України, в якому тривалий час служив генерал Таран, охарактеризували його виключно негативно.

Ті з них, хто мав відношення до подій 2015-го року, заявили, що в результаті дій Тарана була зруйнована агентурна мережа української військової розвідки на окупованих територіях Донбасу і багато патріотів потрапили в руки російських спецслужб.

Крім того, з’ясувалося, що Таран отримав звання генерал-лейтенанта вельми підозрілим шляхом. За словами джерел, провернувши цю ситуацію, у 2016 році він був звільнений у запас з досягненням граничного віку генеральської служби.

У результаті, фіктивне перебування на високій посаді дозволило Тарану довічно отримати високу пенсію, титул екс-першого заступника командувача Сухопутних військ і, відповідне цій посаді, звання генерал-лейтенанта.

Хто “просуває”

Як стало відомо від джерел, просуває призначення Тарана на цю посаду бухгалтерка “Кварталу 95” Олена Корж. Судячи з усього, вона знайома з ним через свого чоловіка – Олексія Пашкова.

Раніше Корж “допомогла” Пашкову зайняти посаду в.о. начальника Департаменту стратегічної розвідки Міноборони.

У вересні 2019 року в пресі з’явилася інформація про те, що він “перестрибнув” 10 службових посад для того, щоб мати можливість сісти в це крісло.

Сам Пашков, відзначають джерела, служив разом із Тараном в армії.