В Офісі Президента занепокоєні самостійністю спікера парламенту Дмитра Разумкова та нібито готують йому заміну. Однак його не вбачають конкурентом Володимира Зеленського.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що заяви начебто про заміну Разумкова на чинного віцеспікера Руслана Стефанчука – навмисне поширюють у ЗМІ. Про це він сказав у прямому ефірі на 24-му каналі.

За його словами, Стефанчуку зараз більше довіряють – зокрема і президент, – ніж чинному спікеру парламенту. Однак, як зазначив політолог, так Разумкова просто хочуть “попередити”.

“Це цілеспрямований витік інформації. Це попередження Дмитру Разумкову, мовляв, хлопче, якщо ти будеш занадто швидко рухатись від президента, то можеш втратити свою посаду. Це такий політичний сигнал”, – вважає Фесенко.

Експерт вважає, що розбіжності із президентом у Разумкова, безумовно, є. Він повільно дистанціюється від президента та його радикальних кроків – обирає більш помірковану позицію. І це переростає в недовіру зі сторони Офісу Президента до Разумкова.

Політолог Кирило Сазонов вважає, що Дмитро Разумков дійсно починає самостійну політичну кар’єру.

“Він давно вже веде свою гру і тепер просто демонструє це наочно, — підкреслює політолог. — Рейтинг партії “Слуга народу” досить низький і розмови про позачергові вибори до Верховної Ради змушують політиків приймати такі рішення. Тим більше якщо розглядати ситуацію в контексті рейтингів довір до політиків”.

На першому місці, нагадує Кирило Сазонов, залишається діючий президент Володимир Зеленський. А за ним досить близько йде трійка кандидатів, яким найбільше довіряють українці. Це Віталій Кличко, Володимир Гройсман та Дмитро Разумков.

“При цьому Кличко залишається у фокусі ЗМІ завдяки своєму посту мера столиці, Гройсман досить активно присутній в медійному просторі з критикою помилок чинного Кабміну і альтернативними пропозиціями щодо розвитку економіки, а Разумкова ми бачимо тільки на засіданнях погоджувальної ради або на сесіях Верховної Ради. Ось він і вирішив виправити цей недолік, запустивши перший ролик. Що зайвий раз підтверджує — позачергові вибори до Верховної Ради це цілком реальна перспектива”, — підкреслює політолог.

На думку Кирила Сазонова, примкнути до Разумкова, якщо він офіційно почне “самостійне плавання”, може частина фракції “Слуга народу”, яка була спочатку орієнтована на нього.

Політичний консультант, глава Центру політичних студій “Доктрина” Ярослав Божко зазначає: “Разумков дійсно готує свій політичний проект, про що говорить ряд непрямих факторів. Швидше за все, він буде на кораблі до кінця, роблячи такий крок уже в момент максимальної ерозії”.

За словами Ярослава Божко, в СН є група депутатів, які називаються умовно центристами та асоційовані з Разумковим. І вони — найімовірніші учасники його команди. Він також підкреслює, що багато чого буде залежати від моменту виходу: чи буде це під президентські вибори, або під дострокові парламентські.

“Вже зараз говорять про зустрічі Разумкова з потенційними спонсорами, — продовжує політконсультант. — Однак навряд чи можна бути впевненим, в тому, що йому вдасться що-небудь масштабне без власників найбільших національних телеканалів. Тому успіх проекту Разумкова безпосередньо залежить від того, наскільки зацікавляться ним люди з оточення Сергія Льовочкіна, Ігоря Коломойського, Віктора Пінчука або Ріната Ахметова”.

Ярослав Божко вважає, що Разумков робитиме ставку на імідж “директора”, управлінця, що вже видно в загальних рисах на його першому ролику.

“Однак, така явна заявка вже зараз може виявитися фальстартом, якщо проти нього почнуть мінусову кампанію”, — прогнозує експерт.