Стало відомо про ймовірну наступницю Олександра Корнієнка на посту голови фракції. Кандидатуру обирали у рамках програми гендеризації влади.

Замість Олександра Корнієнка головою партії «Слуга народу» хочуть призначити заступницю голови комітету Верховної Ради з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олену Шуляк, повідомили джерела ZN.UA. За нашими даними, таке призначення зроблять у рамках програми гендеризації влади.

Шуляк амбітна та активна в частині будування кар’єри. Вона претендувала на посаду міністра розвитку громад та територій у разі, якби Олексій Чернишов пішов на посаду голови Київської міської держадміністрації. Також вона була кандидаткою на посаду спікера Верховної Ради. Саме Шуляк могла отримати портфель голови профільного комітету, коли під Андрієм Клочком захиталося крісло після медійного корупційного скандалу.

Олена Шуляк є основним стейкхолдером реформи Державної інспекції архітектури та містобудування, а також законопроєкту 5655.

Вона пройшла у Верховну Раду в результаті позачергових виборів 2019 року за партійним списком «Слуг народу», у якому вона під 13-м номером. Вона входить до тимчасової слідчої комісії ВРУ із розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Раніше у «Слузі народу» повідомили, що Корнієнко вирішив скласти повноваження голови партії, щоб глибше зосередитися на реформі роботи парламенту на посаді першого віцеспікера. Сам же Корнієнко заявив, що залишається в партії та братиме участь у її політичному житті.

Наступника Корнієнка у СН планують обрати під час з’їзду, який має відбутися найближчим часом. Зокрема, повідомлялося, що «слуги» хочуть зібратися вже цього місяця.

Нагадаємо, що нещовдавно Верховна Рада провела ряд кадрових ротацій в очільництві. Таким чином, депутати 284 голосами відправилм у відставку спікера Дмитра Разумкова. Його місце у парламенті посів Руслан Стефанчук. Відповідно, першим віце-спікером призначили Олександра Корнієнка. Таке рішення підтримали 256 депутатів.

Головою партії СН Корнієнко став у листопаді 2019 року. Він замінив на цій посаді Дмитра Разумкова. Зазначимо, що першим главою «Слуги народу» був друг дитинства президент Володимира Зеленського, юрист «Студії Квартал 95» Іван Баканов, який згодом призначений головою СБУ.