Заступник голови НБУ Катерина Рожкова пов’язана з безліччю скандалів: корупційних і етичних ( «плівки Рожкової»), незаконних звільнень незгодних, передає Корупція.Інфо.

Крім того, банки, в яких Катерина Рожкова працювала до приходу в НБУ, нині ліквідовані, залишивши ФГВФО з активами, які неможливо реалізувати навіть з 80% дисконтом. Світло на те, як такий «професіонал» міг очолити пости в НБУ, проливає чергова порція ICUleaks – листування співробітників компанії ICU з власниками та менеджментом Платинум Банку.
 

Як відомо, екс-власник ICU Валерія Гонтарєва в 2014 очолила НБУ. А в 2013 році компанія ICU, очолювана Гонтаревої, супроводжувала придбання Платинум Банку Борисом Кауфманом і Григорієм Гуртовим.

У 2010-2013 Рожкова обіймала посаду заступника голови правління іншого їх банку – Фінбанк.

А з 2013 по 2015 – посаду заступника голови правління та т.в.о. голови правління Платинум Банк. Обидва банки належали Борису Кауфману, Григорію Гуртовому та Олександру Грановського.

Дует Кауфмана-Грановського відомий скандальною схемою придбання аеропорту «Одеса», що відбулася за чутками, не без участі на той момент Президента Януковича.

Як і іншим бізнесменам, банки їм були потрібні для кредитування власного бізнесу – навіть ФГВФО зазначив, що частка інсайдерський кредитів в Платинум Банк складає 95,5%.
 
Виходячи з таких цифр очевидно, що повертати ці кредити банку (а через нього – вкладникам) ніхто не збирався. Тому з самого моменту покупки Кауфманом-Грановським Платинум Банку вони готувалися до виведення з нього активів. Зробити це без «свою» людину в НБУ виявилося б неможливим.

10 лютого 2015 Руслан Кильмухаметов, директор по ринках боргового капіталу компанії ICU в своєму листі на ім’я Григорія Гуртового (Платинум Банк), Макара Пасенюка (ICU) і Катерини Рожкової (на той момент член правління Платинум Банк) пропонує перелік можливих питань з боку НБУ і відповідей на них. Одним з таких питань Кильмухаметов вважає такий: «чому менеджмент Фінбанк перейшов в ПлатинумБанк».

У пропонованому відповіді на можливі запитання з НБУ, Кильмухаметов вказує, що менеджерами ПТБ є Григорій Гуртовий та Катерина Рожкова, яка “була глибоко залучена в операцію з придбання, і добре володіла ситуацією в банку”. Вводити нову людину, яка б входив в курс справи і якого сприйняв би менеджмент ПТБ було складно, і на це не було часу. На роль ПП планувався Грег [Краснов], але він відмовився ».

Справа в тому, що прийшла Катерина Вікторівна в Платинум Банку не сама, а з багажем кредитів Фінбанк, в якому до цього вона була заступником голови правління. Кредитний портфель мав номінальну вартість понад 1 млрд. Грн. і був проданий від Фінбанк до Платинум Банку в 4 кварталі 2014 року. Сенс цієї вправи був в дружньої допомоги бізнесмена Кауфмана, обзавевшегося Платинум Банком, своєму бізнес партнеру – Олександру Грановському, що володів Фінбанк – така покупка допомагала поліпшити нормативи Фінбанк.

При цьому, як видно з листа Кільмухаметова, НБУ хвилювала заборгованість Фінбанк перед Платинум Банком – на лютий 2015 року його так і не була більшою мірою погашена.

Примітно, що за заявою самого Григорія Гуртового він сам не знав, що придбав Платинум Банк, оскільки як Глава наглядової ради не втручався в операційну діяльність. Така безпечність підвела Григорія Гуртового під статтю Ізраїльської Феміди, де він втім, оголосив, що його підставили Дмитро Зінков і Борис Кауфман.

А ось Рожкова знала, що за портфель дістався Платинум Банку від Фінбанк, так само як і те, що з таким портфелем банк буде дихати на ладан, так як пов’язаний з інсайдерськими кредитуванням Кауфмана-Грановського; тому і змінила пост т.в.о. глави Правління ПлатинумБанк на пост директора департаменту банківського нагляду в НБУ.

Як випливає з листа Кільмухаметова Рожкова знала, що корпоративні кредити на 2 млрд. Грн. – інсайдерські, але за порадою співробітника ICU розповідала, що це не так, то є відверто брехала. По всій видимості, розуміючи, що її прикриє Валерія Гонтарєва, якій як інвестбанкіру і людині, який вів операцію з купівлі ПТБ бізнес активи Кауфмана були хороший знайомі.

Популярне: "У платіжці з'явилась нова графа": Кого з українців вже цього місяця змусять повернути субсидію

Прикривала агент Катерин і власну ж схему трансформації кредитного портфеля, яка була здійснена в ПТБ за рахунок кредитування пов’язаних осіб.

І що цікаво, інспекційні перевірки НБУ (підрозділ Тетяни Лебединець) підтвердили факти порушень в діяльності Платинум Банку в 2014 -2015 роках, і, зокрема, надання недостовірної інформації в НБУ, проте і Гонтарева і Смолій ігнорували цей факт, про що інформував Александ Завадецький , в кінці кінців Лебединець і Завадецький з НБУ звільнили, а ось Рожкова залишилася.

Перебування Рожкової на посаді в НБУ допомогло провернути схему – як вивести актив скориставшись рефінансу НБУ. Мова про нерухомість санаторію «Молдова», який фігурував в «плівках Рожкової».

Нерухомість Платинум Банк перебуває в заставі НБУ, а вимоги НБУ, як забезпечені заставою, погашаються позачергово відповідно до Закону про систему гарантування.

Тому все, що ФГВФО отримував від позичальників банку або реалізації інших активів йшло на повернення рефінансу НБУ. Рефінансу видавався на 2 роки і банк потихеньку погашав його.

За два місяці до остаточного погашення раптом прокинулося ПП «СПМК-7» подає в суд про визнання договору дарування з ТОВ «Макстагрупп» недійсним. І суди стають на його бік. При цьому аргументація судів цілком законна з посиланням на Закон про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: договір, укладений протягом року до порушення справи про банкрутство визнається недійсним, якщо боржник здійснив безкоштовне відчуження майна.

Тому ФГВФО і всі інші кредитори залишаються з активами, які ФГВФО не зміг продати навіть з дисконтом 80%.

«Ось така спритність рук і ніякого шахрайства. І мабуть, юристи НБУ чи то не знали, чи то не захотіли знати про таку схему. Тому актив був саме подарований, а не придбаний за оплатним договором. Ось така ось mission possible Агента Катерини. З таким «багажем» – абсолютно зрозуміло, наскільки ручним і виконавчим буде Агент Катерина і для Банкової», – підсумував журналіст Олександр Дубінський, зазначаючи, що після вього цього вона більше заслуговує на в’язницю.