Замість старих ЖЕКів з'являться керуючі комунальні компанії – перша така структура у Львові пропонує мешканцям додаткові платні послуги – і за рахунок попиту на них планує підвищити заробіток комунальників, передає Корупція.Інфо.

Українці поки не відчули, що ЖЕК став працювати краще, хоча його реорганізували з 1 лютого: з двох комунальних підприємств створили одне, яке обслуговує 600 будинків – це майже третина мікрорайону. 

Після об'єднання ЖЕКів вдвічі скоротили керівництво, а ось робочих, навпаки, набирають. Цей об'єднаний ЖЕК – і ще два, – уже до літа стануть першими у Львові комунальними керуючими компаніями.

Популярне: "За базар треба відповідати": Скандал між Супрун і Москалем набирає обертів. Що заявив губернатор

Обіцяли підвищити зарплату, але поки додали тільки роботи, каже покрівельник Роман, і особливих надій на реформи не покладає.

Зарплату підняли, але поки тільки керівництву: у директора – 11 тисяч гривень, у інженерів – по 7 тисяч. Підвищити оклад іншим співробітникам обіцяють, коли підприємство почне більше заробляти.

З реорганізацією ЖЕКів якість обов'язкових послуг покращиться навряд чи, не приховують самі комунальники. Але вони будуть пропонувати мешканцям додатковий сервіс за окрему плату – наприклад, прибрати в квартирі, помити вікна або замінити сантехніку.

За рахунок таких послуг і збільшать зарплату робітникам. За кожне замовлення – надбавка. Стимулювати мешканців скористатися платним сервісом обіцяють низькою ціною. За півтора року у Львові хочуть реформувати все ЖЕКи.

У мерії розповіли, що нинішні ЖЕКи стануть неконкурентними, коли з наступного року вступить в силу новий закон "Про житлово-комунальні послуги", який дозволяє мешканцям самим вирішувати, в якій компанії замовляти обслуговування, а також не платити за нього, якщо роботу вважають неякісної .