Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що за підготовкою державного перевороту стоїть Росія. Держпереворот, за його словами, готувався з метою повалення прозахідного уряду в Україні. Зазначимо, що раніше Президент Володимир Зеленський заявив, що бізнесмен Рінат Ахметов може бути причетним до підготовки державного перевороту за участі Росії.

Про це президент заявив на пресмарафоні, присвяченому екватору його каденції.

Відповідаючи на питання, чи буде в Україні великомасштабна війна з Росією, він сказав, що така ймовірність може бути щодня.

“Ми повністю контролюємо наші кордони й готові до того, що буде ескалація”, – зазначив президент.

При цьому, за його словами, Україна зараз стикнулася з великими зовнішніми й внутрішніми викликами. У цьому контексті він кілька разів згадав ім’я олігарха Ріната Ахметова.

У свою чергу Денис Шмигаль в інтерв’ю Reuters зазначив, що “У нас є секретні дані, які свідчать про особливі наміри (розпалити переворот, – ред.)”, – сказав Шмигаль. Відповідаючи на питання, чи стоїть за цим російська держава, він сказав: “Безумовно”.

Прем’єр заявив, що нарощування російських військ на кордоні з Україною є частиною широких російських зусиль, спрямованих на те, щоб зломити український імпульс до вступу в Європейський союз.

“Вони щось готують”, – сказав Шмигаль про Росію, не уточнюючи.

При цьому він додав, що українська розвідка виявила діяльність “зовнішніх сил”, які намагаються вплинути на політичну опозицію всередині країни, щоб розпалити народне повстання і переворот.

“В українському суспільстві немає революційних настроїв. Ми розуміємо, що був вплив ззовні, щоб посилити протести в Києві, зробити їх сильнішими. Наша секретна служба проводить спеціальне розслідування”, – заявив Шмигаль.

Водночас Данило Гетманцев не бачить причин для паніки після заяви Володимира Зеленського про можливий держпереворот в Україні 1 грудня. Адже, за словами нардепа, правоохоронні органи працюють.

Глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зазначив, що вже порушена кримінальна справа. Про це він повідомив під час спілкування з журналістами 30 листопада.

Я переконаний у тому, що компетентні державні органи працюють. Я думаю, що ми у надійних руках. Не треба лякатися жодних переворотів, все буде добре, все буде по закону, все буде по Конституції,– сказав політик.

Він наголосив, що перейматися не потрібно, бо правоохоронці працюють – ведуть розслідування. Водночас “зловмисники, які причетні до будь-яких переворотів, зазнають покарання”.

Данило Гетманцев також відповів на запитання, чому не з цього приводу Володимир Зеленський не скликає засідання РНБО, адже ця тема стосується оборони нашої держави.

Напевно на сьогодні немає тих підстав, які необхідні для зібрання Ради нацбезпеки й оборони. Я думаю, що це питання (держперевороту) може бути вирішене у межах кримінального провадження, як це відбувається зараз,– підсумував народний депутат.

В СБУ поінформували, що здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вчинення дій, спрямованих на захоплення влади в Україні.

Нагадаємо, глава МВС Денис Монастирський звернувся до учасників завтрашніх масових акцій у центрі Києва та виклав відео з представниками поліції та Нацгвардії, які брали участь у бойових діях на Донбасі.

Міністр попросив дотримуватися правопорядку та “керуватися почуттям цивільної відповідальності”. Монастирський уточнив, що він – учасник обох Майданів і для нього право на волевиявлення, свободу мирних зборів та дотримання прав та свобод громадян мають високу цінність.

“У Нацполіції та Нацгвардії також є люди, що пройшли Майдан, а ще більше тих, хто брав участь у бойових діях у зоні проведення АТО чи Операції об’єднаних сил. Можете не сумніватися, що ті, хто зараз стоїть на службі громадського порядку, з повагою ставляться до виявлення громадянської позиції і чекають на повагу до себе. Вони – на варті вашої безпеки і роблять все для недопущення провокацій”, – заявив Монастирський.