Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко буде домагатися внесення змін до Конституції, якщо не зуміє забезпечити собі перемогу на президентських виборах. Таку думку висловили українські політологи.

Експерти вважають, що заяви Юлії Тимошенко про необхідність прийняття нової Конституції не є щирими.

«Як вона сама пояснювала, їй хочеться забрати частину повноважень і передати їх Раді. Начебто нелогічно для кандидата на найвищу посаду ратувати за зменшення повноважень своєї майбутньої посади. Але, мабуть, вона прораховує наперед безліч варіантів. Якщо стане вона господинею кабінету на Банковій – добре, можна, напевно, і не поспішати з реформою», – йдеться в його заяві.

Популярне: Українців обдеруть до нитки: новий закон примусить заплатити навіть за “собачу будку”

Політолог Володимир Воля вважає, що подібна ситуація говорить про невпевненість Тимошенко в двох питаннях.

«По-перше, це невпевненість в тому, що вона зможе перемогти на президентських виборах. По-друге, це страховка на той випадок, якщо Україна стане чисто парламентською республікою, і при цьому пост президента для Тимошенко втратить свою колишню цінність», – зазначив Воля.

Його колега Дмитро Воронков не вірить в реалізацію задуму лідера «Батьківщини».

«Насправді я б не очікував якихось глобальних змін в головному документі країни. Зараз практично всі потенційні кандидати використовують ідею оновлення Конституції як передвиборний інструмент. Але у Тимошенко поки краще за інших виходить використовувати його», – вважає експерт.

Водночас, колишній нардеп, один з авторів Конституції Іван Заєць розповів, що негативно ставиться до будь-яких змін у Основному законі. 

Я негативно ставлюся до таких пропозицій і вважаю їх шкідливими. Під час конституційного процесу загострюється вся політична діяльність. Чи треба нам сьогодні, коли йде війна Росії проти України, починати конституційний процес? Це ж не буде справа лише трьох політиків, це настільки широке явище, яке затягне у свій вир всі політичні сили», – зазначив Заєць. 

На думку Івана Зайця, в Україні якісна Конституція, яка відповідає європейським нормам. Потрібно лише її дотримуватись.

 «Треба змінювати не Конституцію, а себе і свої політичні уподобання. Необхідно відмовлятися від цього дешевого популізму. Треба використовувати засоби, які дозволять розкрити потенціал діючої Конституції.