В Одесі група підлітків жорстоко побила свою ровесницю. Неповнолітні дівчата лупцювали свою жертву, знімали це на відео, а знущання виклали у соцмережі.

Дівчину підкараулили в спальному районі міста неподалік її будинку та запросили "поговорити". До поліції мати потерпілої спочатку йти не наважувалася, бо боялась нашкодити доньці. Написати заяву переконали правозахисники, одна з яких розповсюдила відео із знущаннями. "Ми їздили до мами додому, намагалися поговорити, що її дитина буде захищена. Такого жаху ми не зустрічали. А якби в дитини лопнув сосуд у голові? Це могло спричинити смерть", – каже волонтер громадської організації Катерина Раскидна.


Особи усіх учасниць побиття встановили, серед них лиш одній виповнилося 16 років. "Усі учасники цього побиття – діти у віці 13-14 років. Колись вони разом навчалися в одному навчальному закладі", – розповіла начальник відділу комунікації ГУ Нацполіції в Одеській області Любов Гордієвська. Дівчина, яку вважають організатором нападу, на своїй сторінці в соцмережі раніше вже викладала відео дівчачих бійок, але це відзняте відео дитячий психолог навіть додивитися до кінця не може – переконує, що на реабілітацію потерпілої дитини знадобиться щонайменше рік. "Відповідальність вони мають понести, тому що відповідальність у цій ситуації – це певне створення кордонів, котрі необхідні цим дівчатам. Я думаю, що психологічна травма, котру отримала дівчина, набагато більша, ніж травма фізична", – сказала  дитячий психолог Марія Штепура.



Популярне: “Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП

Після оприлюднення відео, в соцмережах здійнявся шквал коментарів. Юзери обурювалися, вимагали екскурсії в тюрму для нападниць і кримінальної відповідальності для батьків. Керівник міського управління освіти вже закликала школи попереджати подібні явища, а батьків – уважніше наглядати за дітьми та приділяти їм більше часу. "Одзнозначно, велика частина відповідальності лежить на батьках, тому що найбільше часу діти проводять у родині", – погоджується дитячий психолог Марія Штепура.


Сама потерпіла дівчинка та її батьки з пресою поки не спілкуються. Вже відомо, що кримінальної відповідальності за побиття школярки діти не понесуть, бо вони неповнолітні. З ними провели бесіду, а їхнім батькам загрожує штраф у 51 гривню.