Депутати Європейського парламенту виступили із заявою із засудженням агресії Росії проти України і закликали запровадити персональні санкції проти російського лідера Володимира Путіна та його оточення.

«Ми закликаємо до рішучої та негайної реакції Європейського союзу та його держав-членів щодо путінського режиму, запровадження додаткових санкцій та міжнародного осуду, в тому числі персональних санкцій проти Путіна та особисто членів Ради безпеки Росії… Росія повинна бути відсторонена від організації та участі в міжнародних спортивних змаганнях, в тому числі від фіналу Ліги чемпіонів УЄФА, який навесні 2022 року запланований у Санкт-Петербурзі», – ідеться в документі.

«Росія стала небезпечною для Європи та світу. Її агресію необхідно зупинити всіма можливими засобами», – таких висновків дійшли автори заяви, яку підписали 67 депутатів Європарламенту.

США, ЄС, Велика Британія, Канада, Німеччина, Японія та Австралія вже оголосили про запровадження нових санкції проти Росії у відповідь за її дії щодо України.

Президент США Джо Байден оголосив у вівторок про перший пакет американських санкцій, що включає блокування активів двох великих російських банків, обмеження на торгівлю державними російськими облігаціями, санкції проти членів кремлівської еліти та їхніх родин, тощо. Байден підтримав рішення Німеччини зупинити сертифікацію трубопроводу “Північний потік-2”. Раніше ЄС оголосив про обмеження доступу Росії до європейських фінансових ринків та санкції проти низки осіб та організацій.

Росія назвала санкції незаконими. Китай розкритикував західні санкції. Речниця Міністерства закордонних справ Кита Хуа Чунін заявила, що минулі санкції “спричинили серйозні складнощі для економіки та добробуту відповідних країн”.

У Білому домі вважають новий пакет санкцій болючим для Росії.

Зупинка втілення “Північного потоку-2” означатиме, що змарновано трубопровід, у який інвесторвано 11 млрд доларів, втрачено потужне джерело потенційних надходжень до російської скарбниці, послаблено геостратегічний вплив Росії в Європі, заявив під час брифінгу для преси заступник радника з нацбезпеки США Даліп Сінгх.

Нові фінансові санкції Сінгх назвав лише “вістрям того, що ми можемо завдати”. Зокрема, санкції стосуються Внєшекономбанку та Промсвязьбанку, які, за заявою посадовця, обслуговують кошти Кремля та фінансують російське військо. Сінгх додав: “жодна російська фінансова установа не убезпечена у випадку подальшого вторгнення”.