Дипломати вже працюють над підготовкою "змістовного візиту".

Візит президента України Володимира Зеленського до США та його зустріч із Дональдом Трампом може відбутися після дострокових парламентських виборів.

Про це заявив посол України в Вашингтоні Валерій Чалий в кулуарах "Українських днів" у Конгресі США, пише "Укрінформ".

"Президент України отримав запрошення президента США Дональда Трампа, яке має чіткі сигнали. Мені дуже подобається його зміст – про стратегічне партнерство, про те, що президент США і Сполучені Штати підтримують Україну, і яке містить запрошення відвідати Білий дім", – наголосив він.

За словами Чалого, йдеться про найближчі місяці.

"Ми сподіваємося, що йдеться про (період – прим. ред.) одразу після виборів. У нас зараз відбувається виборчий процес, і після виборів, сподіваюсь, не затягуючи, в серпні – це залежить від графіка президента України, який очевидно має насичену програму – ми будемо мати таку важливу зустріч у Вашингтоні", – розповів дипломат.Окрім цього Чалий зазначив, що посольство України в США працює разом з МЗС України й Адміністрацією президента над підготовкою "саме змістовного візиту до Сполучених Штатів".

"У нас є про що говорити, у нас є що запропонувати Сполученим Штатам, у США є що запропонувати нам. Прихід нового президента України дає оптимістичні очікування на швидке просування всіх рішень, які будувались дуже довго в стратегічному партнерстві України і США. Утім, усі ці можливості напрацьовані роками, вони не виникли прямо сьогодні", – резюмував посол.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді відбулась церемонія інавгурації обраного президента України Володимира Зеленського. У другому турі виборів він набрав рекордних 73,22% голосів, тоді як його опонент Петро Порошенко – 24,45%. Офіційні результати виборів були оголошені 30 квітня, однак депутати змогли призначити дату інавгурації лише 16 травня.  Зеленський склав присягу президента України і офіційно очолив державу. Одразу після цього він оголосив про розпуск Верховної Ради.

Цього ж дня Трамп через делегацію передав послання президенту Зеленському, що "з нетерпінням чекає на початок співпраці з новим українським президентом".