Лідер партії "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко у зв'язку з рішенням Росії видавати паспорти жителям ОРДЛО закликав президента Петра Порошенка запросити на засідання РНБО майбутнього главу держави Володимира Зеленського.

З таким закликом Гриценко виступив у Facebook, закликавши Порошенка, незважаючи на поразку на виборах, захищати інтереси України до останнього дня на посаді.

Попри поразку на виборах, Порошенко залишається главою держави. Його обов’язок – захищати інтереси України до останнього дня на посаді. Переконаний, Порошенко має провести засідання РНБО, я би рекомендував – із запрошенням на засідання і новообраного президента Зеленського.

Путінський указ про спрощену паспортизацію в ОРДЛО – це нова реальність і нова загроза цілісності України.

Так, відкрито брутально-провокаційні дії Кремля посилюють правову/юридичну позицію України в очах світової спільноти, але нам з Вами від того не легше. Бо якщо російські паспорти отримає більшість наших громадян в ОРДЛО, то реальна деокупація територій стане практично неможливою і може бути відкладена на кілька десятиліть.

Щоб унеможливити цей небезпечний сценарій, РНБО має запропонувати комплекс дій для української влади у тісній координації з нашими зарубіжними партнерами.

Політичних, правових, дипломатичних, інформаційних, оборонних, а головне – санкційних дій.

Зупинити Путіна в його планах і намірах можуть рішучі солідарні дії міжнародної спільноти. Насамперед дії санкційного характеру – проти найближчого оточення Путіна, а якщо це не допоможе, то наступним кроком – і проти Путіна особисто. І діяти треба невідкладно".

Додамо, раніше Гриценко пояснив ганебний провал Порошенка на виборах: рахунок баскетбольний, нищівний. Лідер партії "Громадянська позиція" і колишній кандидат у президенти Анатолій Гриценко заявив, що більшість українців проголосувала проти чинної влади.

"Вибори завершилися – час єднати країну. Рахунок баскетбольний, нищівний. По суті, конституційна більшість виборців, які прийшли на дільниці, сказали тверде "ні" чинній владі – її брехні, корупції і мародерству", – пише Анатолій.

"Усі громадяни – прихильники Зеленського, Порошенка, чи жодного з них – хочуть одного й того ж: жити в мирі й безпеці, добробуті й справедливості. Хочуть щоб країна впевнено рухалася вперед – до європейських стандартів життя, захисту прав, свобод і власності людини", – додав політик.