Україна готова вести переговори про компенсації через втрату надходжень від транзиту газу після запуску газопроводу «Північний потік – 2». Про це в інтерв’ю німецькому виданню Welt заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Якщо нам запропонують переговори про компенсації, то ми це розглянемо», – зазначив Кулеба. «Але ми не обов’язково погодимося на те, що нам запропонують», – наводить слова міністра «DW».

Як сказав Кулеба, у нього складається враження, що останнім часом рішучість США домогтися компенсацій Україні у разі завершення будівництва газопроводу «суттєво зросла». За його словами, для України газогін становить передусім безпекову загрозу.

«А тому ми кажемо, що газопровід має бути використаний як важіль, аби спонукати Росію до конструктивної ролі у мирному процесі на Сході України», – зазначив міністр.

В свою чергу, у політичній партії Бундестагу ФРН «Союз-90\Зелені» вважають, що будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» не відповідає інтересам Європейського Союзу.

Про це заявила співголова партії та кандидат в канцлери ФРН Анналена Бербок під час виступу на з’їзді партії.

За словами Бербок, потрібно дивитися не тільки на рентабельність якихось проєктів, а й на інтереси, які за ними ховаються. ПП-2 не відповідає як зовнішньополітичним інтересам Європи, так і інтересам східних сусідів ЄС.

«Тому я вважаю неправильним будівництво цього газопроводу», – сказала вона.