Вже скоро в Україні почнуть проводити новий вид тестування на коронавірус COVID-19 – так званий ІФА-метод – імуноферментний аналіз.

Про це в ефірі “Українського радіо” повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

“Імуноферментний аналіз значно розширить тестування в Україні, оскільки ІФА-тестування набагато доступніше на відміну від ПЛР-тестування. А це означає і розширення груп, які треба буде тестувати”, – зазначив він.

Крім того, Ляшко запевнив, що Україна збільшить кількість приладів, на яких можна робити ПЛР-тести.

“Нам часто кажуть, що Україна мало тестує. Звичайно, ми не тестуємо, стільки, як Німеччина чи США, але з огляду на наші потужності … Адже в лютому ми могли тестувати 200-500 зразків. Зараз ми можемо тестувати 10 000 зразків на добу “, – сказав заступник глави МОЗ.

Станом на зараз, за ​​його словами, в Україні тестують 7-8 тисяч зразків методом ПЛР. “На вихідних ми тестуємо по 5000, люди не звертаються і чекають до понеділка. І я хотів би закликати при появі симптомів дзвонити сімейного лікаря і на швидку у вихідні”, – звернувся до українців Ляшко.