kak-poluchit-million2

Кожен бажає отримувати відповідну оплату своїй праці, але коли зарплата не відповідає очікуванням, то як з цим боротися? Чи сприймати заробітну плату, як винагороду, чи ці гроші – знущання над працівниками і таке собі фінансове покарання?

Сфера економіки знаходиться у кризовому стані, тому вітчизняний бізнес вимушен існувати у надскладних умовах.

Роботодавці в один голос визнають поточний рік найпроблематичнішим з останньої декади і не можуть спрогнозувати фінансовий план на найближчі терміни.

Вже з минулого року криза корегувала кадри, зарплати та політику в компаніях. Скорочення зарплат виявилося тимчасовою панацеєю для керівників. Орієнтовно половина працедавців насмілювалася не змінювати оплату праці і пропонувала попередній оклад. 17% керівників все ж піднімали зарплати, але і збільшували кількість обов’язків. Напротивагу першому “рятівному” методу, інші керівники намагалися оптимізовувати систему зарплат. Нарахування відбувалося з урахуванням реального внеску у бізнес. Фінансові нагороди змінювалися залежно від показників.

Третина компаній не вносила коректив у свою зарплатну політику, як свідчить статистика. 35% – збільшували винагороди вибірково тільки найуспішнішим. 14% – були неспроможні до гідного фінансово заохочення своїх кадрів і знижували ставки. Лише 21% компаній переіндексовував заробітну плату відповідно до валютного курсу. Не зважаючи на такі тенденції, скорочення переважали над підвищенням.

Компанії з великої кількістю кадрів найчастіше практикували скорочення оплати. Біднішати почали загалом працівники бізнесу, продажу, мас-медіа та банківські службовці. Урізання зарплат тривають і до сих пір. Близько 20% компаній зменшують фінансування.

Індексацію провело менше 5% компаній, але все одно інфляція залишила відбиток на побуті усіх. Безгрошів’я та скрута множиться серед робітників. Скарги найчастіше надходять від лінійних фахівців.

Проте, потреба у професійних кадрах завжди буде, адже попит на якісну роботу є завжди. Безвихідних ситуацій не існує, яка б криза не настала, українці і надалі намагатимуться викручуватися усіма способами та шукатимуть якнайреальніший вихід зі скрути.

 

Автор: Валентина Рущак