Латвія заявила про агресивну політику Росії для досягнення геополітичних цілей, яка спостерігається вже з 2014 року.

Так, президент країни Раймондс Вейоніс особливо наголосив на необхідності "надійного засобу залякування", яке не дозволить Росії "одного разу напасти на ще одну європейську країну".

Він підкреслив, що більшість етнічних росіян у Латвії живуть у балтійській країні протягом кількох поколінь, і лише невелика частина із них уразлива для "спроб вплинути на країну із Москви".

"Однак частина з них схильна до спроб Москви чинити тиск на нашу країну. Деякі з них, наприклад, беруть участь у демонстраціях проти запланованого закону про закріплення латиської мови в освіті", – сказав президент.

Проте подібні спроби "ні в якому разі не можна недооцінювати", зазначив латвійський президент. За його словами, російська влада "намагається сильно вплинути на російськомовні ЗМІ" у Латвії, поширюючи через них свою пропаганду.

Вейоніс висловив упевненість у тому, що Росія спробує вплинути на вибори в Європарламент, які пройдуть в країнах Євросоюзу з 23 по 26 травня 2019 року. 

Кремль буде діяти, щоб "посилити проросійські сили в Парламенті ЄС і розділити Європу", заявив Вейоніс. "Усі демократи повинні бути готові до цього", – додав він.

Вейоніс пояснив, що йому і його країні надає впевненість військова база НАТО, розміщена у Латвії. Він переконаний, що ЄС і НАТО підтримають латвійців у разі конфлікту.

Латвійський лідер також висловився щодо проекту будівництва газопроводу "Північний потік-2", який буде проходити з РФ до Німеччини.

"Канцлер (ФРН Ангела Меркель ) знає, що всі країни Балтії із самого початку були категорично проти цього проекту і що наша позиція не змінилася. На наш погляд, "Північний потік-2" – це насамперед геополітичний проект Росії. Між тим, Німеччина і Франція домовилися про компроміс, це хороша основа для загального європейського шляху в енергетичній політиці", – заявив президент.

Також Він ще раз підкреслив участь Кремля у травневих виборах в Європарламенті. За його словами, участь Москви бажає розколоти Європу.

"Всі демократи повинні бути готові до цього. Важливо дати зрозуміти громадянам, що вони стоять перед важливими виборами, йдеться про наше майбутнє", – підкреслив Вейоніс.