155553

У середу, 29 липня, Рада Безпеки ООН зібралася для розгляду проекту резолюції від імені п'яти країн (Малайзії, Нідерландів, Австралії, Бельгії та України) про створення міжнародного трибуналу для розслідування катастрофи пасажирського авіалайнера Малайзійських авіаліній Boeing-777 на Донбасі.

Голосування провалилося – 11 країн проголосували "за", Росія виступила проти, ще 3 члени Радбезу утрималися.

Нагадаємо, раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія скористається своїм правом вето під час голосування в Раді безпеки ООН по резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування аварії.

В той же час, постпред України при ООН Юрій Сергєєв заявив, що крім Росії більше ніхто з членів РБ ООН не виступив із заявами про ветірованіірезолюціі про створення трибуналу для переслідування винних у трагедії рейсу МН-17.

17 липня 2014 в Донецькій області був збитий пасажирський літак Boeing-777 компанії "Malaysia Airlines", який виконував рейс Амстердам – ​​Куала-Лумпур. Загинули 298 осіб, у тому числі маленькі діти.

Перш ніж стало відомо, що збитий саме цей літак, терористи "ДНР" та російські ЗМІ повідомили, що під Торезом бойовики збили військовий літак української армії. Пізніше ці повідомлення були видалені.
 
Президент України Петро Порошенко назвав катастрофу терактом, а влада Россіівозложілі відповідальність за катастрофу літака на українську сторону.