Однак 20 жовтня, коли планувалося розглядати держбюджет-2021, депутати все ж зберуться на засідання.

Верховна Рада прийняла проект постанови №4171, згідно з яким на цьому та наступному тижні пленарних засідань не буде. Документ підтримав 281 народний депутат.

Так, згідно з постановою, 1 і 2 жовтня, а також з 5 по 9 жовтня депутати працюватимуть в комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах). Хоча спочатку в ці дати повинні були відбутися пленарні засідання.

Крім того, 19 жовтня, а також 21,22 і 23 жовтня депутати працюватимуть з виборцями. Згідно з постановою, 20 жовтня Верховна Рада збереться на пленарне засідання. У цей день парламент повинен розглянути поправки до держбюджету-2021.

Змінити календарний план народні депутати вирішили через те, що за останні кілька днів у Верховній Раді виявили до 10 випадків коронавірусу. До Разумкова з відповідною пропозицією вранці звернулися депутатські партії і групи. До того ж зараз українське законодавство дозволяє проводити засідання комітетів в онлайн режимі.

Напередодні перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук звернувся до глави Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова з закликом штрафувати народних депутатів за те, що вони не носять маски в сесійній залі парламенту.

Також 29 вересня стало відомо про те, що у п’ятого президента України і лідера “Європейської солідарності”, Петра Порошенка, а також у депутата від “Слуги народу” Жана Беленюка виявили коронавірус.