Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Національного банку України, Кабінету міністрів і “ПриватБанку” у справі за позовом Ігоря і Григорія Суркісів до “ПриватБанку”.

Про це повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна”.

Судді Великої палати скасували рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім’ї Суркісів, який стосувався скасування рішень НБУ про визнання їх пов’язаними з “ПриватБанком” особами і визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад мільярд гривень на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за одну гривню.

Засідання суду тривало більше семи годин, а судді Верховного суду радилися більше чотирьох годин.

Вердикт прокоментував начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

“Ми просили взагалі відмовити в задоволенні позову. Верховний суд закрив провадження у справі, оскільки були застосовані, на наш погляд, норми нового закону (антиколомойського – ред.). Це означає, що рішення попередніх інстанцій Верховний суд скасував. Тепер питання про те, чи будуть позивачі звертатися до Верховного суду з заявою про передачу справи в інший компетентний суд “, – сказав Григорчук.

Він додав, що для передачі справи позивачі повинні звернутися до Верховного суду на протязі 10 днів.

У свою чергу, адвокат Суркісів Богдан Слободян намагався оскаржити можливість закриття провадження на підставі закону, оскільки воно було відкрито за чотири роки до його прийняття. За його словами, закриття виробництва порушить закон про право особи на судовий захист.

На сьогоднішньому засіданні стало відомо, що Ігор Суркіс володіє і на момент націоналізації опосередковано контролює 8,25% в медіахолдингу “1 + 1”. А згідно із законодавством істотною участю є 10% і більше.

У суді уточнили, що Суркіс володіє часткою в медіахолдингу через офшорну компанію Bolvik, в якій йому належить 33,3%. Ще одним акціонером Bolvik є дружина народного депутата Віктора Медведчука телеведуча Оксана Марченко (про що у Медведчука недавно зробили офіційну заяву).