Заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко підтвердив продаж місць у списку Блоку Петра Порошенка під час парламентської кампанії 2014 року.

Журналісти Корупції. Інфо вирішили перевірити заяви народного депутата Олександр Онищенка про те, що багато серйозних питань в партії президента на останніх парламентських виборах вирішувалося за готівку.

Онищенко розповідає, як сам став народним депутатом на останніх виборах до парламенту: спочатку його не хотіла реєструвати кандидатом Центральна виборча комісія. Але згодом, за його словами, в це питання особисто втрутився президент Порошенко. "Сам Петя подзвонив зі свого мобільного і сказав зустрітись зі Жванією", – говорить Онищенко.

Давид Жванія – один з давніх друзів Петра Порошенка. На парламентських виборах 2014-го року Жванія входив до керівництва виборчого штабу БПП і, за даними співрозмовників журналістів, виконував особливі доручення президента.

На той момент ЦВК відмовила Онищенко в реєстрації кандидатом в народні депутати, пояснивши, що той занадто багато часу провів за межами України. Онищенко подав до суду на Центрвиборчком і програв. Він подав апеляцію і програв вдруге. Шансів взяти участь у виборах у нього майже не залишалося.

"Жванія тоді взяв у мене 6 мільйонів доларів на передвиборну кампанію. Наступного дня Петя мене викликав до себе і каже: щойно у мене був голова комісії Охендовський, він тебе чекає, йди до нього, він тобі все зробить. Я прийшов до нього, той потиснув мені руку: каже, здавайте документи, завтра буде все добре. У останній день перед реєстрацією мене зареєстрували, два рази відмовив мені суд. тобто, основний, апеляційний. Потім, після того, як вони отримали бабки, сам Охендовський мене зареєстрував", – додає депутат-утікач.

Тодішнє несподіване рішення ЦВК і справді здивувало багатьох. Всупереч своїй же попередній постанові і постанові двох судів Центральна виборча комісія перед самим закінченням офіційної реєстрації таки дозволила Олександру Онищенко йти на вибори.

Журналісти звернулися до голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовському з проханням прокоментувати ситуацію навколо реєстрації кандидатом в народні депутати Олександра Онищенка в 2014-му році. На жаль, пан Охендовський був недоступний для коментарів, тому що полетів в тривале закордонне відрядження. Прес-служба ЦВК відповіла, що за відсутності голови комісії не надавати нам жодних офіційних відповідей.

Також журналісти попросили коментар Давида Жванії, який, за словами Онищенко, забирав у нього 6 мільйонів доларів на виборчу кампанію Блоку Порошенко. Жванія не відреагував на численні дзвінки і не відповів на смс.

Однак в розпорядженні журналістів є інтерв'ю іншого члена виборчого штабу Блоку Порошенко. Він підтвердив нам, що Давид Жванія на виборах 2014-го року вирішував таємні фінансові питання президентської політсили.

"Величезне значення мав Жванія. Величезне! І при цьому він є реальним сірим кардиналом", – говорить Артем Біденко. Інтерв'ю з ним було записано в 2014-му році, коли журналісти робили розслідування про виборчий список Блоку Петра Порошенка. На той час Артем Біденко займав сто шосте місце у виборчому списку президентської політсили. Але через свої широкі контакти в світі медіа і реклами, був постійним учасником штабних засідань.

Депутатом Біденко тоді не став, зате отримав запрошення працювати в уряді. Сьогодні він – заступник міністра інформаційної політики України. Пан Біденко пояснює, хто саме відповідав на тих виборах за покупку-продаж місць у виборчому списку БПП:

"Продавати міг тільки Жванія, просто щоб ти розумів. Ніхто не міг продавати, ніхто цим не займався. Ні Березенко, ні Ложкін, ні там … – Що у Жванії була така велика квота? – І це другий момент: продано було так багато як здається. Продано було 10 – 15, максимум 20 місць. Просто, щоб ти розумів. – у прохідній частині? – Ну… в сотці. ти до речі, не називаєш кількох прізвищ таких проблемних, так як Гліб Загорій, наприклад, "Дарниця"… Ось набагато скандальніший прізвище, ніж Артур Палатний, наприклад. І, як я чув, якщо існувало з продажу умовних п'ять, то такі як Гліб заносили десять", – згадує чиновник.

П'ять і десять – це мільйонів доларів. "Поступом" ж на думку Біденка, стало те, що продавали місця не всім охочим:

"При цьому, Васадзе за будь-які гроші відмовили. Тобто, продаж був дуже малим і був дуже жорсткий цей прохідний бар'єр. Навіть продавали знехотя, там реально, такого, як раніше, зараз не було. Це реальний факт, тому що мене просили знайомі, інших людей просили, і я точно знаю, що не вийшло. А оскільки з Жванією я не маю контакту, то ось, нуль повний", – додав Біденко.