Міжнародний шахрай Дмитро Маліновський, який мав середньовічний замок, картини Сальвадора Далі і заарештований у Франції, кілька років вважався мертвим. Допомогли йому уникати покарання два заступника генпрокурора України – Дмитро Сторожук і Юрій Столярчук. Про це йдеться в сюжеті «Могильники Луценко» програми «Наші гроші з Денисом Бігус».

До того, як інсценувати власну смерть, Малиновський був основним підозрюваним в декількох кримінальних справах в Україні. Він звинувачувався в шахрайстві на суму понад 340 тисяч доларів, підробці документів і фіктивне мінування суду.

Крім того, відомо, що навесні 2015-го він привласнив собі 12 мільйонів євро від сінгапурської фірми Dreymoor Fertilizers Ltd, пообіцявши поставити іноземцям карбамід та аміак. Тоді ж Малиновський і зник.

До цього чоловік за допомогою матері і дружини інсценував свою смерть, підробивши відповідне свідоцтво. Легенда свідчила, що 18 серпня 2014 року Малиновський відправився в суд і назад не повернувся. У листопаді сім'ї невідомий передав коробку, в якій був попіл і документ. Згідно з останнім, Малиновський загинув 25 жовтня 2014 року в окупованому Луганську. Потім в судовому порядку шахрай був визнаний мертвим, оскільки було свідоцтво, дані з якого спочатку не були внесені до державного реєстру, а «покійний» «похований» сім'єю. Це рішення прийняла суддя Юлія Свячена.

Однак на початку 2016- го в будинку у батьків Малиновського був проведений обшук, в ході якого були виявлені листування з «небіжчиком» і фотографії, відеозаписи замку. Останній був придбаний шахраєм в 2015-му через люксембурзьку фірму.

У матеріалах слідства є свідчення свідків, які впізнали голос Малиновського на згаданих зйомках. Бачили чоловіка живим і в Каннах. З зібраними доказами прокурори збиралися оскаржити в суді факт смерті героя цієї розповіді, але за тиждень до засідання, 7 липня 2016 року, заступник генпрокурора Сторожук групу прокурорів у перших двох кримінальних справах по Малиновському поміняв.

За словами судді Олександра Журавльова, якби ГПУ не відмовилася від апеляції, рішення про смерть Малиновського було б скасовано.

Відзначимо, що про те, що Малиновський мертвий, а кримінальні справи проти нього сфабриковані колишніми членами Партії регіонів, писав генпрокурору Юрію Луценку нардеп від БПП Володимир Ар'єв. Було це 6 червня 2016 року, за місяць до відмови ГПУ від апеляції і закриття кримінального провадження по шахраєві.

Сам Ар'єв стверджував, що бачився з Малиновським в Страсбурзі в 2016-му році: "Мені його представили як людину, якого, скажімо так, переслідують в Україні, і потім я вже дізнався, що це за людина, і перестав з ним спілкуватися. Мені вже сказали, що він аферист. "При цьому про «смерть» не згадувалося.

В результаті кримінальне провадження за підозрою в підробці документів і фіктивному мінування суду було закрито вже на наступний же день. В одеському суді факт смерті Малиновського оскаржувати не стали. Відмовитися від апеляційної скарги прокурору Олександру Козубу довірив замгенпрокурора Столярчук. Він говорив про те, що доказів смерті немає, а кримінальне провадження закрито. Його підтримав адвокат Малиновського Юлія Лещенко. Вона говорила, що попередній прокурор зараз не входить в прокурорську групу і його апеляція судом розглядатися не може.

Незабаром версія Ар'єва змінилася. Мовляв, Малиновський представився йому іншою людиною, адвокатом, а лист відправив в ГПУ, повіривши в його розповідь.

Факт смерті Малиновського генпрокуратура оскаржила тільки через півтора року після обшуків у його батьків, в серпні 2017 року. У цей момент столична прокуратура вже займалася справою про заволодіння Малиновським 12 мл євро. У минулому році шахрая затримали у Франції. Увагу правоохоронних органів цієї країни він привернув саме фактом покупки замку Шато де Ларошпо в Бургундії за 3 млн євро. В результаті обшуку, були виявлені також вінтажний Ролс Ройс і три картини Сальвадора Далі.