Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт відносно трьох чинних та чотирьох колишніх посадовців Департаменту соціальної політики Київської міської держадміністрації за фактом привласнення 13,6 млн грн бюджетних коштів, виділених на закупівлю медвиробів із місцевого бюджету. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Згідно з матеріалами слідства, упродовж 2017-2019 років службові особи Департаменту соцполітики КМДА, вступивши у змову зі службовими особами приватного товариства та діючи у складі організованої групи, уклали ряд договорів на закупівлю засобів особистої гігієни, у тому числі для осіб з обмеженими можливостями, за кошти міського бюджету в межах цільової програми «Турбота. Назустріч киянам».

«При цьому закупівлі медвиробів відбулися за цінами, що значно перевищують закупівельну вартість із гранично допустимою торговельно-збутовою надбавкою, яка по окремих товарах становила понад 100%. Надалі шляхом укладення договорів з товариством учасники злочинної групи привласнили кошти міського бюджету на загальну суму близько 13,6 млн гривень», – йдеться в повідомленні прокуратури.

У межах провадження у травні поточного року правоохоронці провели обшуки у службових приміщеннях та за місцем проживання посадовців Департаменту КМДА, а саме заступника директора, головного спеціаліста відділу, завідувача сектору, а також у колишнього начальника відділу вказаного Департаменту, під час яких вилучили фінансові документи та інші докази протиправних дій.

За результатами проведених слідчих дій семи особам, у тому числі колишньому директору Департаменту, чинному заступнику директора та іншим чинним та колишнім працівникам структурних підрозділів вказаного Департаменту повідомлено про підозру у привласненні коштів шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому у складі організованої групи, у особливо великих розмірах.

Раніше Київська міська держадміністрація повідомляла, що саме на підставі внутрішнього фінансового аудиту КМДА за 2017-2019 роки було звільнено колишнього керівника Департаменту соціальної політики. Аудит виявив низку порушень, а відповідні матеріали були передані до правоохоронних органів ще 2019 року.

Департамент соціальної політики наголошував, що слідчі дії, які проводили 12 травня правоохоронні органи, стосуються осіб, які звільнені із займаних посад і матеріали щодо яких передали правоохоронцям ще в 2019 році.

Нагадаємо, що правоохоронці вже давно почали розбиратися з корупцією та порушеннями в КМДА.

Так, вони 18 серпня прийшли з обшуками у департамент освіти та науки Київської міської державної адміністрації та у комунальне підприємства “Група впровадження проєкту з енергозбереження в адміністративних та громадських будівлях м. Києва”.

17 серпня правоохоронці проводили обшуки у приміщеннях комунальних підприємств “Житлоінвестбуд-УКБ” та “Київкомунсервіс”, яке займається вивезенням сміття.

10 вересня Київська прокуратура та Нацполіція влаштували обшуки в апараті Київської міської державної адміністрації у справі про земельну ділянку поблизу станції метро “Сирець”.

Як заявили у пресцентрі КМДА, на зазначеній ділянці, замість житлового будинку міська влада вирішила облаштувати сквер.

За словами керівника апарату КМДА Дмитра Загуменного, ділянка, про яку йдеться, ще у 2009 році була передана апарату РНБО України в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з підземними паркінгами та об’єктами соціально-побутової інфраструктури на вул. Щусєва. Однак у 2019 виявилося, що землю використовують не за призначенням і там утворився стихійний смітник.