899C0E03-64CF-4872-AB80-5F0DB6E66BDB_mw1024_mh1024_s

Один з лідерів Татарського громадського центру Рафіс Кашапов подав позов проти Росії в Європейський суд з прав людини для оцінки обґрунтованості кримінального переслідування за критику анексії Криму.

Про це повідомляє «Коммерсант», передає Корупція.Інфо.

Кашапов був затриманий і арештований в грудні 2014 року. За даними слідства, в соціальних мережах він неодноразово висловлювався проти анексії Криму Росією, говорив, що сподівається на «збереження територіальної цілісності України», а також допускав різкі висловлювання на адресу російської влади, вважаючи, що ті утискають кримських татар.У вересні 2015 року Кашапова засудили до трьох років колонії за ст. 280.1 КК РФ (заклики до порушення територіальної цілісності).

11 січня він звернувся зі скаргою на вирок в ЄСПЛ. У документі заявник вказує, що влада РФ «невиправдано розширила» трактування статті, порахувавши закликом до сепаратизму публічне висловлювання думки про те, що «територія Криму була приєднана незаконно». При цьому в скарзі йдеться, що реальний термін, навіть якщо правом на свободу слова Кашапов все ж зловживав, є надмірним покаранням.

Опитані «Комерсантом» експерти вважають, що судді ЄСПЛ, «враховуючи складність цього питання», навряд чи будуть висловлюватися з приводу статусу півострова, але оцінять, чи порушує право на свободу слова покарання за сумніви в законності його приєднання.