Москві в білоруській політичній кризі невигідно робити ставку на Олександра Лукашенка, впевнений експерт Андрій Казакевич.

Кремль втратить Білорусію і отримає у себе під боком чергову антиросійську державу, попередив аналітик.

Останні місяці Олександр Лукашенко і Володимир Путін знаходяться в постійному контакті. 14 вересня лідери зустрілися в Сочі. Москва підтримала Мінськ і видала братській республіці кредит в півтора мільярди доларів.

Це сталося в розпал масових протестів в Білорусії.

Політолог Андрій Казакевич застеріг російське керівництво від повної підтримки Олександра Лукашенка. Москва заплатить за це велику ціну, переконаний експерт.

“Якщо Росія займе позицію виключно підтримки Лукашенка, то майбутній вибух може привести до появи в регіоні ще одного антиросійської або нелояльної Москві держави”, – сказав аналітик в інтерв’ю порталу “Білоруський партизан”.

На його думку, Кремль зацікавлений, щоб влада і опозиція в Білорусії сіли за стіл переговорів. Це зміцнить вплив Москви в республіці, переконаний Казакевич.

Але поки від загальнонаціонального діалогу Білорусі дуже далека. Нещодавно, на традиційних мітингах опозиції в Мінську та інших містах було затримано 813 осіб. Це рекорд за весь час протестів.

Один з учасників опозиційних акцій загинув. Естонія закликала Євросоюз ввести нові санкції проти білоруського керівництва.

Також, на тому тижні відбулися телефонні переговори прем’єр-міністра Росії Михайла Мішустіна і президента Білорусії Олександра Лукашенка. Подробиці бесіди розкрив політолог Олег Соскін.

За словами експерта, представники Росії та Білорусі обговорили ряд важливих проблем. Зокрема, вони поговорили про економічне співробітництво, а також будівництво нової атомної електростанції та обсягах нафти.

Однак головною темою обговорення стала політична криза в республіці. На своєму ютуб-каналі політолог зазначив, що Михайло Мішустін передав Олександру Лукашенко жорсткий ультиматум Володимира Путіна.

“Прем’єр-міністр передавав вітання від Путіна і говорив про те, коли ж Лукашенко піде”, – поділився думками Соскін.

Експерт також звернув увагу, що в останні місяці з псевдопрезидентом Білорусії зв’язувалися глава Росії Володимир Путін і ще кілька великих російських політиків. У всіх випадках Лукашенку запропонували покинути пост.

Нагадаємо, ситуація в республіці загострилася на початку серпня. Прихильники опозиції залишилися незадоволені результатами виборів президента Білорусії. За даними ЦВК, за Олександра Лукашенка нібито проголосувала більшість.