Нова перша леді країни Олена Зеленська дала інтерв'ю російській журналістці Ганні Нємцовій для американського порталу The Daily Beast. 

У ньому вона розповіла про те, що її чоловік Володимир Зеленський «буде слугою народу, а не його господарем», про те, як еліта президента Петра Порошенка намагалася покарати «Квартал 95» за жарти, а також про те, що прямих двосторонніх перемовин із Володимиром Путіним не варто очікувати найближчим часом.

Про «слугу народу»

За словами Зеленської, її чоловік не кон'юнктурний політик, до яких звикли, зокрема й опоненти, а тому людям варто менше звертати увагу на незначні деталі, такі як «зовнішність та зачіска». Вона додала, що «людина повинна залишатися людиною».

«Мій чоловік дотримується принципів демократії, тому він буде слугою народу, а не його господарем», — сказала Зеленська.

Про зв'язки з Ігорем Коломойським

Зеленська стверджує, що Володимир Зеленський ніколи не був і не буде нічиєю маріонеткою. Вона також зазначила, що в 2015 році її чоловік протистояв спробам цензури «Кварталу 95» з боку Коломойського.

«У нас був знаменитий скандал, коли Коломойський скасував трансляцію нашого політичного сценічного шоу на своєму телеканалі «1+1» через політичні жарти. Володимир зателефонував йому і закричав так голосно, що я подумала, що ми ніколи більше не будемо показувати наші передачі по телевізору. Це був переломний момент, коли ми захистили свою незалежність», — розповіла вона.

Про жарти «Кварталу» і еліту Петра Порошенка

Перша леді розповіла, що за п'ять років правління Петра Порошенка українські політики кардинально змінили ставлення до жартів студії, що у кінцевому підсумку теж вплинуло на рішення Володимира Зеленського балотуватися в президенти.

«Більшість політиків з гідністю сприймали наші жарти… Але за останні п'ять років влада дала зрозуміти — гра закінчена. Еліта президента Порошенка намагалася покарати нас за жарти. Тоді ми вирішили зробити щось, щоб врятувати нашу демократію. Коли телеканали один за одним потрапили під контроль, ми зрозуміли, що якщо ми не будемо діяти, ми опинимося в тій же ситуації, що і Росія», — сказала Зеленська.

Про вбивства журналістів й активістів

Зелінська нагадала про вбивства журналіста Павла Шеремета й активістки Катерини Гандзюк, висловивши надію, що тепер все зміниться на краще.

«Вбивства журналістів й активістів — це найстрашніший кошмар. Йдуть роки, а ці злочини не розкривають. Тепер ми сподіваємося побачити справедливість, починаючи з розслідувань розстрілів на Майдані», — сказала Зеленська.

Про «заражену» будівлю Адміністрації президента

Дружина президента також висловилася за перенесення Адміністрації президента з вулиці Банкової в інше місце.

«Ми навіть не хочемо заходити всередину. Це місце заражене темним, негативним минулим. Ми б зробили там музей або передали цю будівлю якому-небудь університету», — пояснила вона.

Про війну на Донбасі та перемовини з Путіним

Олена Зеленська назвала анексію Криму та війну на Донбасі трагедією і згадала про часи, коли її чоловік їздив з шоу на лінію розмежування, щоб підтримати українських військових. «Це була його громадянська позиція», — сказала вона.

За словами Зеленської, її чоловік не буде вести у найближчому майбутньому прямих двосторонніх перемовин із Володимиром Путіним, однак може піти на це у присутності лідерів країн ЄС та США.

«Неможливо почати з нуля. Я не думаю, що найближчим часом будуть прямі двосторонні перемовини. Володимир не готовий лаятися з агресором, але він готовий вести перемовини із Росією у присутності міжнародних лідерів», — зазначила вона.