У Кіровограді слідчі Головного слідчого управління МВС, безпосередньо після отримання неправомірної вигоди, затримали першого заступника голови Державної інспекції сільського господарства України Ігоря Немировського. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МВС України.
Як нагадали правоохоронці, у липні поточного року держслужбовець вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі 357 тисяч гривень за надання дозволу на зняття 51 га родючого шару грунту для приватного підприємства, основною діяльністю якого є проведення робіт з видобутку корисних копалин.

Попередня правова кваліфікації дій затриманих – ч. 4 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди посадовою особою). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна і з спеціальною конфіскацією.
За повідомленням радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенко:
"МВС звернеться до міністра Агропромислового розвитку України Ігор Швайки, якому підпорядковується Державна сільськогосподарська інспекція, з вимогою усунути від виконання службових обов'язків першого заступника голови Державної інспекції сільського господарства України, у зв'язку з його затриманням і пред'явленням підозри у вчиненні корупційного правопорушення", – заявив радник міністра МВС Антон Геращенко.
За його словами, після отримання хабара чиновник, зрозумів, що його оточують співробітники міліції і блокують автомобіль, втік з місця злочину, при цьому він вискочив на тротуар і мало не збив пішоходів. Пізніше утікач змінив свій автомобіль на авто товариша і попрямував в місто Київ, де і був затриманий на трасі співробітниками міліції одного з постів ДАІ, попереджених за планом "Перехоплення".

Джерело: Ліга.Новини