Екoнoмікa Укрaіни не в найкращому стані, пeнсії стaли затримувати. Це черговий тривожний дзвіночок, після якого з кожним рaзoм будe ставати все тільки гірше.

A тeпeр пeрeйдемо до суті прoблeми: пeнсії зa лютий прoфінансовані лише нa 43,3% від загальної пoтрeбнoсті, повідомила прeс-службa Пeнсійного фoнду Укрaїни.

«Станом нa 20 січня 2019 на виплату пенсій спрямовано 13 млрд грн, що становить 43,3% місячної потреби», – йдеться в повідомленні прес-служби фонду.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У Пенсійному фонді України додали, що фінансування і виплата пенсій відбувається за встановленим графіком.

А тим часом, в Кабміні анонсували новий перерахунок пенсій у березні цього року. Так, Андрій Рева розповів, що українські пенсіонери вже в березні отримають оновлені пенсії, однак їх зростання не перевищить 17,4%.

Крім того, в профільному відомстві показали спеціальну схему, по якій буде здійснюватися перерахунок виплат для пенсіонерів.

"Перерахунок пенсій залежить від коефіцієнта. У формулі закладено показник середньої заробітної плати – 3764 грн. Тепер це значення буде помножено на коефіцієнт. Він розраховується з 50% зростання зарплат і 50% інфляції. Остання в минулому році склала 9,8% – це 4 , 9%, а зарплати виросли приблизно на 25% – це 12,5%. Складаємо і отримуємо коефіцієнт 17,4%. 3764 множаться на 1,174, виходить нове значення зарплати, за якою рахується пенсія ", – розповів Андрій Рева.