30 вересня контррозвідка Служби безпеки України поділилася з українцями важливою новиною — у відомстві заявили, що контрольовані російськими спецслужбами бойовики намагалися схилити до державної зради співробітницю Луганської ОДА.

Згідно з останніми даними, проросійські сили затримали жінку на КПВВ “Станиця Луганська” під час відвідин родичів. За словами представників СБУ, щоб схилити чиновницю до конфіденційної співпраці вони вдалися до звичних методів переконання: погроз життю та здоров`ю рідних, шантажу. Про це інформує пресслужба українського відомства.

“Російських найманців цікавила інформація про роботу адміністрації, персональні дані керівництва та співробітників, паролі доступу до електронної пошти тощо. Вони наполягали, аби чиновниця не лише систематично передавала їм службову інформацію, але й залучила до співпраці з ними свого чоловіка-секретоносія, співробітника Національної поліції”, — йдеться в повідомленні.

Представники контррозвідки розповідають, що під тиском бойовиків чиновниця підписала угоду про конфіденційну співпрацю. Їй було надано додаткові інструкції та відпрацьовано канали конспіративного звʼязку. Після приїзду на контрольовану українською владою територію вона почала отримували електронні листи з погрозами і вимагали вийти на зв’язок.

“Контррозвідники СБУ встановили, що жінка не планувала здійснювати жодних дій на шкоду державній безпеці. Вона надала детальні свідчення щодо обставин свого вербування та поставлених завдань. Після перевірки її звільнили від кримінальної відповідальності”, — наголошують в СБУ.

Не можна також не згадати про те, що нещодавно контррозвідка СБ України дізналася про вербування представниками так званого “МДБ ЛНР” посадовця одного з регіональних підрозділів Мін’юсту в Луганській області. Оперативники СБУ розповіли, що бойовики затримали юриста під час його поїздки до тимчасово окупованого Луганська.

Їх зацікавив не лише факт роботи чоловіка у державній структурі, але й те що його батько обіймає відповідальну посаду в одній із вищих судових інстанцій України.

За допомогою психологічного тиску, шантажу та погрожуючи позбавленням волі, бойовики змусили посадовця підписати згоду на конфіденційне співробітництво.

За завданням терористів він мав збирати та передавати їм інформацію про своїх колег, співробітників правоохоронних та державних установ Луганщини, а також щодо службової діяльності батька. Інструкції від кураторів “агент” мав отримувати телефоном.

Відразу після повернення на підконтрольну українській владі територію посадовець потрапив до поля зору контррозвідників Служби. Наразі чоловік надав детальні свідчення щодо обставин свого вербування та поставлених завдань.

СБУ вказує, що посадовець не вчинив жодних дій на шкоду державній безпеці України.