лукаш

Адвокати екс-міністра юстиції Олени Лукаш вимагають розпочати кримінальне провадження стосовно заступника Генерального прокурора Юрія Столярчука.
Відповідна заява опублікована на сторінці у Фейсбуці, яку адвокати завели під захист Лукаш.

"12 серпня 2015 року ми звернулись до Генпрокуратури України із заявою про наявність у діях заступника Генерального прокурора України Столярчука Ю.В. ознак кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.366, ч.2 ст.372 КК України. Мова йде про внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, притягнення Лукаш О.Л. як завідомо невинуватої до кримінальної відповідальності з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину, зловживання своїм службовим становищем", – йдеться у  повідомленні.

Адвокати наполягають, що факти, якими ГПУ обгрунтовує підозру Лукаш, "не відповідають дійсності, є фактично вигаданими і не підтверджуються жодними доказами". Вони стверджують, що це "встановлено і підтверджується матеріалами кримінального провадження".
Як зазначають адвокати, внаслідок дій Столярчука, які вони вважають протиправними, до Ради Європейського Союзу були подані дані та прийнято рішення про продовження санкцій щодо Лукаш.

 

"Наслідком таких протиправних дій, пов’язаних із внесенням до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, стало подання Раді Європейського Союзу неправдивих відомостей для прийняття рішення про продовження санкцій стосовно Лукаш. Ми сподіваємося, що ГПУ виконає вимогу статті 214 КПК України і внесе відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочне розслідування", – йдеться в повідомленні.


Нагадаємо, Лукаш підозрюють у заволодінні державними коштами шляхом зловживання службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах. Також її підозрюють у службовій підробці, що спричинило тяжкі наслідки.

л1

л2

Джерело: Корупція.Інфо