Заборгованість із виплати заробітної плати на ДП “Харківське державне авіаційне виробниче підприємство” (ХДАВП), що виникла з листопада 2019 року, складає близько 230 млн грн.

Про це повідомив сьогодні, 13 серпня, під час робочої поїздки на підприємство прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Заборгованість є і за листопад минулого року, дійсно вже доволі тривалий час. Пряме відшкодування з державного бюджету на виплату заробітної плати, воно заборонене Бюджетним кодексом, тому потрібен механізм, який через замовлення дасть змогу оживити роботу підприємства, і крок номер один – забезпечити регулярну стабільну виплату заробітної плати поточної. Далі, наступний механізм, через або зміни до закону, або інші фінансові механізми, через механізм створення державної лізингової компанії і фінансування, відповідно, з цих коштів буде відбуватися погашення боргу із заробітної плати, який на цьому підприємстві складає близько 230 млн грн, і це половина заборгованості цілої Харківської області”, – сказав Шмигаль.

Він додав, що говорити про те, що заборгованість буде виплачена завтра, буде неправдою.

“Одне з ключових питань, але сказати, що завтра відбудеться виплата боргу по заробітній платі, це буде неправдою, і це завдання для робочої групи №1”, – підсумував прем’єр-міністр.

А також додав, що Харківське державне авіаційне виробниче підприємство не будуть віддавати у концесію.

“Концесія підприємства не розглядається, сьогодні не обговорювалася, і ми про це в принципі не ведемо мову. Ми ведемо мову про розвиток державних підприємств і ефективне їх управління”, – сказав Шмигаль.