Щодо голів чотирьох митниць – Волинської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької – потрібно приймати жорсткі рішення.
6 липня президент Зеленський звернувся до них з вимогою написати заяви на звільнення протягом двох діб, проте цього не сталося.
Саме тому 9 липня Президент України Володимир Зеленський закликав виконувача обов'язків голови Державної фіскальної служби України Олександра Власова прийняти жорсткі рішення щодо голів чотирьох обласних митниць Західної України.
Про це на брифінгу повідомив заступник глави Офісу Президента Олексій Гончарук. За його словами, з проблемою контрабанди боротися треба насамперед шляхом зміну кадрів.
Якщо в області є системна контрабанда – це неможливо без керівництва області. Президент закликав пана Власова прийняти жорсткі рішення щодо керівників митницьчотирьох областей: Волинської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької, – сказав Гончарук.
Адже саме ці області є центром контрабанди у Західній Україні.
Заступник глави ОП анонсував й інші "жорсткі кадрові рішення", але саме це рішення щодо митників назвав "дуже чітким сигналом про те, що потрібно грати за правилами".
Нагадаємо, Володимир Зеленський під час зустрічі з працівниками Державної митної служби в Закарпатті на КПП "Ужгород" у суботу, 6 липня, сказав, що відсутність контролю за правоохоронними та митними органами з боку президента – уявлення хибне, і після виборів до Ради воно мине. Зеленський наголосив, що митникам "вже зараз треба виправлятися і починати працювати як нормальні люди".
Однак робота головних митників Чернівецької, Волинської, Львівської та Закарпатської областей викликала особливе незадоволення у президента – зокрема, у царині боротьби з контрабандою. Того ж дня глава держави попросив їх написати заяви на звільнення протягом двох діб.
Мені здається, ми дуже довго, багато років, чуємо, що нам треба робити – і не робимо", – зазначив Зеленський.
Також, Президент України Володимир Зеленський підписав указ для запобігання створенню перешкод для бізнесу на митниці
Як зазначив Гончарук, суть указу зводиться до вирішення тактичних речей.
"По-перше, це вирішення проблеми так званих "листів щастя". Це означає, що силові органи мали практику, коли надсилали спеціальний лист на митницю для того, щоб створити перешкоди бізнесу. Це сотні випадків на місяць", – повідомив він.
Гончарук заявив, що увагу правоохоронних органів звернули на те, що це робити більше не можна. "Якщо практика буде продовжуватись, ми вживатимемо дій для її припинення", – розповів Гончарук.