Уже декілька днів ходять чутки, що генеральний прокурор України Ірина Венедіктова написала заяву на звільнення. Детальніше про це пише тг-канал “Клименко-Тайм”.

“За отриманою нами сьогодні інформацією, від співрозмовника, знайомого з ситуацією, – Венедіктова дійсно написала заяву на звільнення. Причому вже пару тижнів як. При цьому ні про яке нерозуміння або, наприклад, конфлікт не йдеться. І спочатку питання хотіли закрити вже після місцевих виборів. Але зараз справа різко прискорилася.

Що стосується глави СБУ Івана Баканова. Так, на сьогодні це одна з кандидатур. ОДНАК розглядають і інші і точного розуміння поки немає. На зараз сумарно розглядається близько 5 чоловік. Ми знаємо імена двох з них – один пішов з керівних постів держструктур в минулому році. Інший прийшов у владу зовсім недавно.

Ми свідомо не називаємо імена кандидатів, тому що в даному випадку повна публічність в питанні вибору кандидатури на пост глави ОГПУ, на думку нашого співрозмовника, тільки нашкодить пошуку оптимального рішення.

Найважливіше питання зараз у тому, щоб вирішити питання з перестановками безболісно. Змінити керівництво в одній частині силового блоку так, щоб не посипалося в іншій його частині. Нинішнє відтягування рішення на тлі чуток, які вже пішли, тільки підтверджує, що рішення буде прийматися комплексно. І в зв’язку з цим, до речі, нам цікаво, як після перестановок зміняться позиції Авакова”, – йдеться у повідомленні каналу.

Також, на цьому фоні відновились чутки про відставку Кабміну:

Як зазначається, розмови і чутки про відставку уряду Шмигаля – природний процес.

Про це в коментарі журналістам розповів віце-прем’єр-міністр України Олексій Резніков.

«Я не чув таких розмов. Зі мною такі консультації не ведуться. Можливо, тому, що я є членом уряду. Але це абсолютно природні процеси. Під будь-які вибори – місцеві, центральні – завжди стоїть питання коливання рейтингів. Завжди відставка уряду – це один із способів вплинути, можливо, на рейтинги, і це технологічно, це не питання запиту. Якби це було питання запиту суспільства, ми б це з вами відчули, зрозуміли. Ми ж бачимо, як люди сприймають, що люди критикують, просять, які у людей очікування. За моїми відчуттями такого запиту на зміну уряду немає. Є окрема критика окремих відомств, міністерств. Це зрозуміло, найбільш напружено себе відчуває міністр охорони здоров’я, це зрозуміло. Але все буває », – сказав Олексій Резніков.

На думку чиновника, складно не відправити у відставку Кабмін, а знайти йому заміну.

«Це буде рішення парламенту, звичайно, але відправити уряд у відставку не проблема. Завдання – скласти уряд. Тому що це буде питання консультацій, прийняття рішень, хто нові кандидати. І це завдання, яке потрібно буде вирішувати парламенту. І які саме очікування повинні бути від нового складу уряду. Що такого змінилося, на що не дає відповідей існуючий уряд », – зазначив Олексій Резніков.