загружено (5)
Верховна Рада вимагає від РФ негайно звільнити всіх військовополонених і вивести з території України всі військові формування збройних сил Росії.

Спікер парламенту Володимир Гройсман 27 квітня підписав постанову про заяву Верховної ради "Про відсічі збройної агресії Російської Федерації". Про це йдеться на сайті Ради.

У документі наголошується, що збройна агресія Росії проти України почалася 20 лютого 2014. Верховна Рада як представницький орган українського народу вимагає від Російської Федерації негайно звільнити всіх військовополонених, заручників і незаконно утримуваних на території РФ громадян України, а також негайно вивести з території України всі військові формування збройних сил Росії і припинити незаконне переміщення через державний кордон України так званих гуманітарних конвоїв.

Також парламент вимагає від Росії припинити підтримку терористичних організацій на сході України, дотримуватися мінські домовленості, забезпечити дотримання режиму державного кордону по всій лінії, і негайно повернути анексовані території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь під контроль України.

Крім того, в заяві Ради говориться про те, що РФ зобов'язана повністю відшкодувати завдані збройною агресією збиток в обсязі, зазначеному в підготовленій Кабінетом міністрів України консолідованої претензії України до Російської Федерації.

Нагадаємо, 21 квітня за постанову про заяву Верховної Ради "Про відсічі збройної агресії Російської Федерації та подоланні її наслідків" №2332 проголосували 259 народних депутатів.