Деяким суддям і голові КСУ, зокрема, потрібно написати заяву про відставку

Лідер партії “Рідна країна” та український політик Микола Томенко в інтерв’ю “Politeka Online” розповів про те, що потрібно зробити суддям КСУ, щоб вирішити конфлікт.

Український політик Микола Томенко розповів, чи вийде Україна з конституційної кризи і що потрібно робити суддям Конституційного Суду. На його думку, цей суд приречений, тому деяким суддям потрібно подати у відставку і покинути свою посаду.

“Ті люди, особливо голова Конституційного Суду, який чітко показав, що він є абсолютно непрофесійно підготовлений, не має права бути на цій посаді. Хай пише заяву про відставку. Базові люди, які потрапили в скандальні речі, повинні написати заяву про відставку”, – підкреслив український політик.

Томенко вважає, що не можна відібрати посаду у всіх членів Конституційного Суду, оскільки там є, як мінімум, 4 судді, які нормально працюють.

Політик також згадав і колишнього главу України Петра Порошенка, який, свого часу, пообіцяв суддям, що їх ніхто не звільнятиме, і вони отримуватимуть величезні заробітні плати.

Томенко вважає, що Порошенко допустив величезну помилку, коли в його час була встановлена космічна зарплата главі КСУ.

“Погані статті потрібно прибрати. Сьогодні потрібно підчистити і зробити адекватний закон Про Конституційний Суд і внести до розділу 12 відповідні зміни. Люди, у яких теща з Донецька все купує, родичі в Криму все купують, вони потрапляють в такі конфліктні речі”, – зазначив український політик і лідер партії “Рідна країна” Микола Томенко.

В свою чергу, Після рішення Конституційного суду від 27 жовтня, Антикорупційний суд закрив справи про брехню в деклараціях щодо колишнього гендиректора Державного концерну “Укроборонпром” та голову Дружківського міського суду Донецької області.

“У четвер, 12 листопада, колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання захисників обвинувачених щодо закриття кримінального провадження за обвинуваченням останніх у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366-1 КК України. Кримінальні провадження закриті у зв’язку з тим, що 27 жовтня 2020 року Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації)”, – йдеться у повідомленні.

Українці обурені і зазначають, що чиновники тільки чекали і молились на це скандальне рішення КСУ, яке руйнує останню довіру до будь якого суду.

Законопроект Зеленського потрібно підтримати!

Додамо, що Президент Володимир Зеленський має законодавчі підстави для того, щоб розпустити Конституційний суд України після резонансного рішення КСУ про скасування низки антикорупційних положень українського законодавства. Про це заявив в інтерв’ю Радіо Свобода представник голови держави у КСУ, “слуга народу” Федір Веніславський.

“Якщо трішки абстрагуватися і подивитися всю попередню діяльність Конституційного суду України з питань повноважень президента, є дуже цікава ухвала КСУ від 8 травня 1997 року (номер, якщо не помиляюсь, 8-з). У цій ухвалі Конституційний суд України сказав, що президент має безпосереднє право втручатися в кризові ситуації і діяти відповідно до тих викликів, які виникають у державі й суспільстві для того, щоб забезпечити державний суверенітет, нацбезпеку, громадський порядок і права людини”, – зазначив Веніславський.

На його думку, резонансне рішення Конституційного суду щодо скасування низки антикорупційних положень українського законодавства є саме такою кризовою ситуацією, а тому президент Зеленський має право розпустити КСУ, що і запропонував у ініційованому ним законопроєкті.