Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав країни світу відмовитись від торгівлі російською нафтою, щоб припинити війну в Україні.

Про це він написав у своєму Twitter.

“Якщо світові лідери та бізнес серйозно налаштовані покласти край військовим злочинам Росії, вони мають спочатку позбавити Путіна доходів від продажу нафти. Досить відмовок і напівзаходів, поки українців бомблять, вбивають, катують і гвалтують. Російська нафта сповнена української крові. Перестаньте купувати її”, — заявив міністр.

Кулеба наголосив, що ЄС потрібне реальне ембарго на російську нафту.

Він також нагадав, що Росія відчайдушно намагається оминути вже запроваджені обмеження.

“Давайте прояснимо: будь-яка суміш, яка містить будь-яку російську нафту, повинна розглядатися як 100% російська нафта. Не дайте росіянам обдурити обмеження”, — підсумував він.

Зазначимо також, що глава МЗС України Дмитро Кулеба обговорив зі своїм французьким колегою Жан-Ів Ле Дріаном постачання зброї для ЗСУ та санкції проти Росії.

«Зателефонував Жан-Ів Ле Дріану. Я привітав президента Макрона та його команду з перемогою. Мій французький колега підтвердив, що підтримка Францією України стане ще сильнішою», — написав Кулеба у Twitter.

Міністри обговорили подальші санкції проти Росії, постачання зброї в Україну та статус кандидата України в ЄС.

«Ми обидва привітали лікування українських дітей у Франції в рамках важливої ініціативи, яку очолює перші леді України та Франції», — додав Кулеба.