Нацбанк визнав банкрутом ще один банк – «Камбіо», що входив в орбіту впливу поплічників режиму  диктатора Віктора Януковича.

Проблеми у "Камбіо" були виявлені ще навесні цього року. Його активи виявилися неякісними, резерви – недостатніми, а підтримка акціонерів – незадовільною. Тоді в банк був введений куратор НБУ.

З 20 жовтня в банку змінилися акціонери і керівництво, однак нові власники не вжили достатніх заходів для порятунку своєї установи. На останніх зборах акціонерів планувалося прийняти рішення про вливання 300 мільйонів гривень в банк, проте його провалили.

"Камбіо" був створений в 2004 році і входив до групи дрібних банків з активами 1,4 мільярда гривень (86-е місце в Україні). У ньому зберігалося 500 мільйонів гривень депозитів населення.

Як писала "Ділова столиця", на перший погляд це нічим не примітне фінустанова, основним акціонером якого значиться Андрій Чабаненко, який очолював енергетичні програми холдингу "Метінвест" Рената Ахметова і Вадима Новінського. Втім, як і з власником банку "Камбіо", так і з самим банком пов'язані кілька гучних історій, через які засноване в 2004 році фінустанова, стали називати одним з "кишень" колишнього президента України Віктора Януковича.

Так, пан Чабаненко згадувався в скандалі з передачі 53 тис. га мисливських угідь у Рівненській області столичній фірмі "ОХ Залужжя", власником якої начебто виступав менеджер "Метінвесту". Крім того, через підконтрольний йому банк "Камбіо" проходило відчуження раритетних автомобілів кіностудії ім. Довженка, знайдених згодом в резиденції Януковича. У 2009 році під заставу практично всього автопарку кіностудії її гендиректор Ігор Стовчанскій взяв кредит у "Камбіо". В результаті чого в 2010 році 27 автомобілів перейшли у власність банку, а пізніше були продані на аукціоні благодійному фонду "Підтримка розвитку Одеського кінематографа" за заниженою в десятки разів ціною, в середньому по 200 тис. грн за одиницю. Таким чином фонду перейшли дві раритетні "Чайки" і ЗІЛ 114, які після втечі Януковича, були виявлені в "Межигір'ї".

Однак, за даними Forbes.ua, з дня створення "Камбіо" за фінустановою варто фігурант кількох корупційних скандалів Вадим Копилов. За даними сайту "Політрада", пан Копилов зобов'язаний своєю кар'єрою і бізнес-успіхами екс-прем'єр-міністру Миколі Азарову.

До речі, Вадим Копилов є тестем відомого музиканта Андрія Хливнюка, лідера популярної групи "Бумбокс".

 

новини про Львів

 

 

Джерело: Антикор