Стало відомо, коли в Україні індексують і підвищать виплати людям пенсійного віку. Перший перерахунок відбудеться на початку весни, а саме першого березня.

Всього проектом держбюджету України передбачено збільшення пенсійних виплат на 139 мільярдів гривень в 2019 році.

Володимир Гройсман, виступаючи з трибуни перед парламентом, заявив, що першого березня буде проведена перша індексація пенсійних виплат, а бюджет передбачає 139 мільярдів гривень на виплати пенсіонерам і 27 мільярдів гривень на виплати військовослужбовцям.

Також Гройсман зауважив, що приємний сюрприз чекає українців і з 1 жовтня.

«Людина робітничої професії зі стажем роботи 37 років, яка зараз отримує 1463 грн, після осучаснення матиме щомісячно пенсію 2961 грн. Вже з 1 жовтня українські пенсіонери отримуватимуть більше грошей – це і є соціальна справедливість, якої ми прагнемо досягти», – зазначив він.

ПопулярнеМасові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Гройсман також повідомив, що зараз виникає багато запитань стосовно того, що принесе пенсійна реформа, ініційована урядом. «Відповідь проста: по-перше, відбудеться осучаснення і реальне підвищення пенсій», – зауважив глава уряду. 

А вже цього року Кабмін обіцяє перерахувати пенсії військовим, враховуючи, що їх виплати не індексувалися з 2008 року, тобто 10 років, а ціни за ці роки зросли, за офіційними даними Держслужби статистики, майже втричі. Про це заявив заступник міністра соцполітики Микола Шамбір.

Варто відзначити, що в наступному році мінімальна зарплата має зрости до 7 тисяч 700 гривень.