На спеціальному засіданні Кабінету міністрів, 14 вересня, представили проект закону про Держбюджет України на 2019 рік. Відповідне рішення одноголосно ухвалили на засіданні уряду. Згідно з законодавством, уряд мав зробити цю роботу до 15 вересня.

З основних показників, які закладені у проекті головного кошторису країни – зростання ВВП, тобто ріст економіки у 2019 році очікують на рівні 3%, інфляція буде в межах 7,5%. Мінімальна зарплатня закладається на рівні 4175 гривні.

"Це лише початок бюджетного процесу. Як завжди, ми подаємо вчасно його до українського парламенту. Ми будемо взаємодіяти з комітетами, фракціями, щоб бюджет був реалістичним. Не можна роздувати бюджет, який не підкріплений грошима. Інакше це може призвести до криз, які, на жаль, в Україні траплялися", – зазначив прем'єр-міністр напередодні голосуванням.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Проте, економіка, за словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, має хороші переспективи.

"Протягом 2018 та 2019 років українська економіка створить на 1 трильйон гривень більше продукції», — заявив Гройсман.

Відповідно, доходи бюджету складуть 1,29 трильйона гривень.

Щодо видатків, то як і анонсували раніше, більше планують витрачати на оборону. На цей сектор передбачено виділити 209,5 мільярда гривень.

Освіта, згідно з проектом закону, може отримати 242,1 мільярда гривень. Один мільярд розраховують виділити на реформу нової української школи.

Також уряд заклав 92,3 мільярда на систему охорони здоров'я, запланував збільшити місцеві бюджети на 41,4 мільярда гривень та встановити мінімальну заробітну плату з першого січня 2019 року не нижче 4175 гривень на місяць.