Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов звернувся до обласної влади та органів місцевого самоврядування з проханням встановити надбавки для тренерів-викладачів спортивних установ за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Цей механізм уже успішно працює в Черкасах і Коломиї.

"Діяти потрібно негайно, адже, на жаль, останнім часом внаслідок низької заробітної плати падає престижність професії тренера (тренера-викладача), що призводить до значних проблем з кадровим забезпеченням закладів фізичної культури і спорту. Через низький рівень оплати праці все менше молодих фахівців приходять працювати в ДЮСШ та інші спортивні установи комунальної форми власності ", – заявив чиновник. 

В умовах децентралізації місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування отримали право самостійно впроваджувати нові підходи до матеріального заохочення працівників і створення для них додаткових мотиваційних основ.

Як приклад, Жданов навів рішення Черкаської міської ради про встановлення додатково до чинних заохочень доплати в розмірі до 50% від посадового окладу тренерам дитячо-юнацьких спортивних шкіл, передбачених в бюджеті міста.