Таким чином влада хоче убезпечити людей на дорогах

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув законопроект про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це сталося на засіданні Десятого квітня, передає видання "Юрліга". Зокрема, вони хочуть підвищити розмір штрафів за не пристебнуті ремені безпеки в автомобілях.

Головна мета законопроекту – зменшити кількість смертей і травматизму на українських дорогах. Також таким чином влада хоче збільшити рівень використання ременів безпеки і мотошоломів.

Згідно з чинним Кодексом, штраф за порушення правил користування ременів безпеки і мотошоломів становить три неоподатковувані мінімуми, тобто 51 грн.

"Розмір цього штрафу непропорційно низький у порівнянні з важкими наслідками, які можуть бути викликані через недотримання правил", – пишуть в повідомленні.

Законопроектом пропонується збільшити адміністративну відповідальність за такі порушення з 51 до 510 грн, тобто 30 неоподатковуваних мінімумів.

Раніше подібні законопроекти вже пропонувалися. У грудні минулого року штрафи за такі порушення пропонували підняти в 17 разів. У зв'язку з цимжурналісти "Сьогодні" вирішили дізнатися, що думають про це самі водії.

Також українцям загрожують штрафи за відсутність дитячих крісел в автомобілях. З такою пропозицією виступили народні депутати. Якщо відповідний законопроект схвалять, встановлювати такі крісла зобов'яжуть не тільки батьків, але і таксистів, а також маршрутників.