Чоловіча збірна України з баскетболу залишилася без головного тренера. Євген Мурзін, роблячи звіт про виконану роботу під час Виконкому ФБУ, подав у відставку.

Президія ФБУ прийняла відставку Мурзіна, який не зумів вивести команду на чемпіонат світу-2019. За словами президента ФБУ Михайла Бродського, новий тренер збірної України буде призначений до 1 червня.

Євген Мурзін керував збірною України від червня 2015 року. За цей час він працював з командою на двох Євробаскетах, зокрема, на Євро-2017 вивів збірну в 1/8 фіналу.

Нагадаємо, що 22 лютого збірна України з баскетболу поступилася вдома у вирішальному матчі відбору Чорногорії та втратила шанси на вихід на чемпіона світу.

"Переді мною була поставлена задача виходу у фінальну частину ЧС-2019. Уся відповідальність за результат була на мені, але завдання було невиконане.  Були деякі питання, які негативно вплинули на процес. Перше – це кадрове питання. За весь відбір до збірної було залучено 24 гравці, але за три останніх ігрових вікна з основних гравців в усіх іграх взяли участь лише троє – це Кравцов, Бобров та Липовий. Склад змінювався, на ключові матчі не змогли приїхати важливі гравці, зокрема Герун, Пустовий та Гладир. Але зазначу, що Федерація зробила все можливе, щоб усі найсильніші приєднались до команди. Проблемою стала мотивація гравців на літні матчі кваліфікації та погана фізична форма на ті поєдинки проти Туреччини та Латвії. Також команді треба покращити декілька показників, які впливали на підсумкові результати – це погана реалізація штрафних та велика кількість втрат", – заявив Мурзін під час Виконкому ФБУ.