Проводити телемости, поки триває агресія Росії щодо України, неправильно, вважає журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.

На його думку, повноцінний діалог між країнами буде можливий тільки тоді, коли Росія звільнить окуповані території України.

Телемости між Україною і Росією потрібно буде проводити тільки тоді, коли Росія поверне окуповані території і припинить агресію по відношенню до України. Таку думку увечері 8 липня в інтерв'ю Станіславу Натанзон на телеканалі "Росія 24" висловив український журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.

Телеміст між українським телеканалом NewsOne і російським "Росія 1" повинен був відбутися 12 липня. Але після критики на свою адресу NewsOne відмовився від проекту.

"Журналістам NewsOne, звичайно ж, потрібно було бути більш обачними, бо зараз, під час війни, влаштовувати телемости – це, напевно, неправильно. Думаю, що телемости потрібні і зближення України з Росією потрібне, але тільки тоді, коли Росія віддасть Крим і Донбас і забереться з нашої території. Тоді будемо говорити про дружбу. Зараз говорити про дружбу не треба. Зараз потрібно змусити Росію піти з української території", – сказав Гордон.

Він підкреслив, що держава повинна піклуватися про власну безпеку, в тому числі інформаційну.

"Телемости з агресором – це загроза національній безпеці України. Сьогодні не час для телемостів. З огляду на, що агент впливу Росії – [Віктор] Медведчук – скупив сьогодні три канали (мова йде про NewsOne,” 112 Україна “і ZIK, які офіційно належать найближчому соратнику Медведчука, депутату Верховної Ради від Опозиційного блоку Тарасу Козаку. – ред.) – це вже привід для розмови з ним на найвищому рівні, за участю Ради національної безпеки і оборони. Це загроза національній безпеці, а Україна повинна піклуватися про безпеку, в тому числі в сфері преси та телебачення. Медведчук є провідником ідей «русского міра» в воюючій країні. Він – агент впливу [президента РФ Володимира] Путіна, агент впливу Росії. Він під час війни Росії з Україною, під час агресії , коли Росія відрубала у України територію, є пропагандистом "русского мира", – заявив журналіст.

На запитання ведучого, чи не є проявом цензури коментар Зеленського з приводу телемосту (Натанзон сказав, що "він, по суті, безпосередньо в телеефірі забороняє комусь робити щось"), Гордон відповів:

"Зеленський не може заборонити. Президент звернувся з ініціативою до органів, які в змозі це зробити. Хочу сказати, що цензури може не бути в не воюючій країні. Давайте уявимо собі ситуацію під час Другої світової війни, що на радянському радіо виходять люди, які захищають [лідера фашистської Німеччини Адольфа] Гітлера. могло таке бути? Чи не могло ", – сказав Гордон.

Він припустив, що в телемості брали б участь "не звичайні люди", як заявляли телеканали.

"Це були б люди, ретельно підібрані агентом впливу Росії Медведчуком, і вони говорили б те, що потрібно агенту впливу Росії Медведчуку", – вважає засновник видання "ГОРДОН".

Він закликав не порівнювати телеміст, який анонсували NewsOne і "Росія 1", з телемостами між СРСР і США в 1980-х роках.

"Я добре пам'ятаю [російського журналіста] Володимира Познера і [американського журналіста] Філа Донахью, пам'ятаю телеміст, де було сказано, що" в СРСР сексу немає ". Але це була розмова між двома країнами, що не перебувають в стані війни, це була розмова між двома країнами, налагоджування діалогу на державному рівні. У нас сьогодні такого немає. У нас вбивають людей. Я тільки повернувся з Івано-Франківська. У центральному парку цього міста – стрункі ряди свіжих могил, де лежать сини України, убиті росіянами з російської зброї ", – відмітив він.

Журналіст ще раз підкреслив, що повноцінний діалог між країнами буде можливий тільки тоді, коли Росія звільнить окуповані території.

"Крим – це територія України, Донбас – це територія України. Вам необхідно повернути нашу територію нам, інакше нічого не буде, ніколи жоден президент України, жоден політик не погодиться з тим, що Крим або Донбас є російськими. Ви повинні це зрозуміти : на генетичному рівні українці не підкоряться агресії ", – резюмував Гордон.